Garance vrácení peněz

TopVue Elite+ (10 čoček)

159 Kč
100% doporučuje
Skladem
Výhodnější balení: TopVue Elite+ (30 čoček) - 429 Kč (ušetříte 48 Kč)
Kdy odešleme? úterý 23.4. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Popis čoček TopVue Elite+

TopVue Elite+ jsou jednodenní měkké kontaktní čočky z oblíbené řady TopVue, které korigují krátkozrakost a dalekozrakost.
Kontaktní čočky TopVue Elite+ vynikají jemným hydrogelovým materiálem Bioxifilcon A s obsahem vody 58 %, který vám zaručí vysoký stupeň pohodlí při nošení po celý den.
Kontaktní čočky mají jemné manipulační zbarvení do modra a disponují UV filtrem, který chrání vaše oči před škodlivými UVA a UVB paprsky. Kontaktní čočka však chrání pouze část oka, a proto doporučujeme chránit celé oční okolí slunečními brýlemi.

Čočky TopVue Elite+ nabízíme také v balení:

Nejzdravější způsob nošení

Jednodenní čočky jsou obecně považovány za nejzdravější způsob nošení kontaktních čoček. TopVue Elite+ patří do této skupiny kontaktních čoček. U jednodenních čoček nepotřebujete žádné roztoky ani pouzdra. Jednoduše si ráno nasadíte nové čočky a večer je vyhodíte. Jednodenní čočky jsou jasnou volbou pro sportovce a všechny aktivně žijící lidi, kteří musí řešit korekci zraku.

Vlastnosti - TopVue Elite+ (10 čoček)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 10 čoček
Vyměnit za: 1 den
Expirace: 24 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 27 Dk/t
Obsah vody: 58%
Materiál: Bioxifilcon A
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +6.00
Mohu v čočkách spát?: Ne
Jméno produktu: TopVue Elite+
UV filtr: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Ostatní také zakoupili

Komentáře (60)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Dominik

Dobrý den, dnes jsem byl na očním, a v poukazu mám uvedené tyto parametry: P: -1,0, cylindr dp -0,5 Osa 90 L: -1,0, cylindr dp -0,5 Osa 90 PD 59 Čočky bych chtěl nosit jen maximálně 1x týdně při sportu, jinak nosím brýle. Můžu zvolit jednodenní čočky TopVue Elite+? Děkuji

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Dominiku, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv máte naměřené cylindrické hodnoty, které poukazují na astigmatismus, jsou prozatím nízké a budeme je převádět na sféru. Ke korekci zraku Vám proto postačí klasické sférické kontaktní čočky, např. tyto. Pro pravé i levé oko budete teoreticky potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,25. Správně byste měl čočky vybírat u očního specialisty. Ten Vám vybere podle parametrů očí (ale i Vašich potřeb a preferencí) vhodné čočky. Vybraná balení čoček TopVue ovšem disponují službou Garance vrácení peněz. Nemusíte se proto obávat čočky vyzkoušet. Pokud Vám nebudou čočky z jakéhokoliv důvodu vyhovovat, můžete je podle podmínek v prokliku vrátit a my Vám vrátíme peníze. V případě dalších otázek jsme Vám k dispozici. Hezký den.
Renata Baslerová

Hezký den, prosím o radu, jaké čočky objednat v případě, kdy na pravém oku mám dioptrie -2,5, cylindr -0,5, osa 175 a na levém oku dioptrie -2,0, cylindr -0,75, osa 180. Na vyzkoušení bych preferovala zatím spíše jednodenní nebo čtrnáctidenní čočky. Předem moc děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Renato, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Protože máte na pravém oku cylindrickou hodnotu příliš nízkou, bude ji nutné přepočítat na sféru. Z tohoto důvodu budete ke korekci zraku potřebovat pro každé oko jiný typ čočky. Ke korekci pravého oka Vám tedy postačí klasická sférická čočka např. 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -2,75. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku např. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -0,75 a osy 180°. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem výše uvedených čoček spolupracuje. Jestliže se rozhodnete čočky kupovat sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lenka Dohnalová

Dobrý den, jaké dioptrie si mám objednat? Pravé oko: -3,25 a levé oko: -5,25.Děkuji za pomoc.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za otázku. Pro pravé oko není nutné hodnotu dioptrie pro nákup čoček upravovat, hodnota zůstane na -3,25. Pro levé oko již bude nutné dioptrickou hodnotu upravit na -5,00. Pokud by Vám tyto čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka TopVue disponuje. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Nikola Kratinová

Dobrý den, chtěla bych poradit s výběrem čoček, recept na brýle do dálky mám následující: P: +0,75, cyl.: -0,25, AX 180, PD 29 L: +2,25, cyl.: -0,50, AX 65, PD 30 Upřednostňuji jednodenní čočky, protože nosím spíše brýle a čočky bych měla spíše jen příležitostně. Předem děkuji za Vaši odpověď. NK

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Nikolo, děkujeme Vám za otázku. Správně byste měla mít před nákupem na internetu čočky vybrané a odborně aplikované od očního specialisty. Vyhnete se tak nevhodnému nákupu a také případnému zdlouhavému a finančně nákladnému hledání vyhovujících čoček. Odborník Vám změří oči a dle vyšetření zvolí čočky. Důležité jsou nejen velikostní parametry (zakřivení a průměr), ale také materiál, z kterého jsou čočky vyrobeny. ZDE si můžete přečíst více informací o kontaktních čočkách - naleznete zde články o odborném vyšetření, výběru a aplikaci kontaktních čoček, ale také spoustu dalších informací. Pokud si chcete přeci jen vybrat čočky sama, je značka TopVue vhodnou alternativou. Díky nabízené službě Garance vrácení peněz můžete čočky v případě, že Vám nebudou vyhovovat, vrátit. Nemusíte se tak obávat vyzkoušet více druhů. Ačkoliv máte u obou očí naměřený cylindr a začíná se u Vás projevovat astigmatismus, je jeho hodnota prozatím příliš nízká a bude potřeba brýlový zápis upravit a převést na sféru. Budete tedy potřebovat klasické, sférické kontaktní čočky. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou +0,75 dioptrie. U levého oka bude hodnota dioptrie +2,00. Z našeho sortimentu jednodenních čoček bychom Vám mohli nabídnout např. tyto hydrogelové jednodenní čočky TopVue Elite+, dále hydrogelové TopVue Blue Blocker nebo silikon-hydrogelové TopVue One+. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Oldřich Slezák

Dobrý den, může čočky nosit 14 leté dítě?

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Oldřichu, děkujeme Vám za otázku. Ano, i děti mohou nosit kontaktní čočky. Více si o tom můžete přečíst v článku, který jsme této problematice věnovali. V každém případě bychom Vám doporučili, abyste nechali dítěti čočky odborně aplikovat. Oční specialista před aplikací dítěti změří velikost očí a podle toho vybere vhodné kontaktní čočky. Navíc mu ukáže, jak na to. Pomoc je pro začátečníky, zejména pro děti, velmi důležitá. Na těchto stránkách si můžete vyhledat oční specialisty, kteří spolupracují se společností Johnson&Johnson nebo CooperVision. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Petra Kolompárová

Dobrý den, mohu poprosit o pomoc s výběrem vhodných čoček. Pravá čočka +5,00, levá čočka +5,50, cyl -0,75, ax 110. Chtěla bych jednodenní na občasné nošení, prozatím 10 ks v balení. Děkuji za doporučení. S pozdravem Petra

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu budete na každé oko potřebovat jiný typ čočky. Ke korekci pravého oka budete potřebovat sférickou čočku s hodnotou dioptrie +5,25 a ke korekci levého oka budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie +5,50, cylindru -0,75 a osy 110°. Dioptrický rozsah jednodenních torických čoček však většinou končí na hodnotě dioptrie +4,00. Z tohoto důvodu Vám můžeme ke korekci levého oka doporučit jen jedny jednodenní čočky, a to MyDay daily disposable toric. Ke korekci pravého oka byste pak mohla mít sférickou variantu těchto čoček, a to MyDay daily disposable. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. V případě, že byste si čočky koupila sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Nebo Vám z našeho sortimentu můžeme nabídnout čtrnáctidenní čočky TopVue Premium a TopVue Premium for Astigmatism. Protože jde o čočky s denním režimem nošení, je potřeba mít k těmto čočkám i roztok např. Gelone. Značka TopVue však disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Marcela

Dobrý den, prosím o pomoc s výběrem správné dioptrie. Brýle mám: levé -5 a cyl +0,25 a pravé -4,5 a cyl +0,25. Poslední čočky, které jsem měla byly -4,5 a -3,75 ale pravé oko mi naposledy přeměřili o čtvrtku více, mám tedy čočku zvýšit na -4? Děkuji za odpověď a radu Marcela

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Marcelo, děkujeme Vám za otázku. Dle brýlového zápisu budete pro nákup čoček potřebovat pro pravé oko čočku s hodnotou dioptrie -4,75 a pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,25. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jiřina

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké dioptrie si mám objednat v případě, že na levém oku mám -1,25 cyl -0,75 osa 5 a na pravém oku -1,50 cyl -0,50 osa 0 Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jiřino, děkujeme Vám za otázku. Dle dioptrického zápisu máte astigmatismus. Nicméně na pravém oku máte cylindrickou hodnotu zatím příliš nízkou, a tak budete pro každé oko potřebovat jiný typ čočky. Pro pravé oko budete potřebovat sférickou čočku s hodnotou dioptrie -1,75 např. 1 Day Acuvue Moist. Pro levé oko pak budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -0,75 a osy 10° např. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této stránce si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Pokud se rozhodnete čočky koupit sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Lucie

Dobrý den, jsem zvyklá na tyto čočky, ale dlouho jsem je teď nedávala. Mezitím se mi změnili dioptrie, můžete mi poradit, jaké zvolit nyní? Pravé oko -9.0 bez cyl., levé oko -7.75, cyl.-1.0, osa 130. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lucie, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se Vám na levém oku rozvinul astigmatismus, který už bude nutný řešit torickými (astigmatickými) čočkami. Jestliže preferujete jednodenní čočky, doporučili bychom Vám pro pravé oko jednodenní čočky Biotrue ONEday s hodnotou dioptrie -8,00. Pro levé oko bychom Vám doporučili Biotrue ONEday for Astigmatism s hodnotou dioptrie -7,00, cylindru -0,75 a osy 120°. Jde o jediné torické jednodenní čočky, které Vám můžeme ve Vaší dioptrické kombinaci nabídnout. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Martin Bíl

Dobrý den, nemám příliš zkušeností s čočkami, potřeboval bych jednodenní především na sport. Pravé oko - 1,75 cylindr - 0,75 osa 80, levé oko - 1,75 cylindr - 0,75 osa 80. Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Martine, děkujeme Vám za otázku. Dle dioptrického zápisu máte astigmatizmus. Čočky TopVue Elite+ jsou však pouze sférické. Vaši vadu by tak neřešily. Z jednodenních torických (astigmatických) čoček bychom Vám doporučili 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Tyto čočky jsou mezi uživateli velmi oblíbené. Celou nabídku jednodenních torických čoček si můžete prohlédnout ZDE. Správně by Vám však měl čočky před nákupem na internetu aplikovat oční specialista. Vyhnete se tak nevhodné investici. Na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci. Pokud se nakonec rozhodnete čočky přesto zakoupit, dioptrické hodnoty můžete zadat tak, jak jsou, pro nákup čoček je není nutné upravovat. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jaroslav KOLČAVA

Dobrý den, mám na každém oku -2,0 dioptrie, jakou hodnotu čoček zvolit? Děkuji...

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Jaroslave, děkujeme Vám za otázku. Ve Vašem případě ještě není potřeba hodnoty dioptrií upravovat (to se dělá až od hodnot -3,50 nebo +3,25). Objednáte si tedy čočky s hodnotou dioptrie -2,0. Rádi bychom Vás upozornili, že značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. Pokud Vám tyto čočky nebudou vyhovovat, můžete službu využít a Vaše investice se Vám tak vrátí. Budete-li mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme Vám krásný den.
Lenka Vacková

Dobrý den,1-day-acuvue-moist-for-astigmatism-30-cocek nemáte skladem, potřebovala bych je nejdéle během příštího týdne , odjíždíme na dovolenou. Stačilo by mi i menší balení . Můžete mi tedy doporučit jiné? Asi by na obě oči měl byt stejný výrobce, tak prosím o doporučení obou. Omlouvám se za komplikace.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za další komentář. Vůbec se neomlouvejte, rádi Vám pomůžeme. Mrzí nás, že ve Vaší dioptrické kombinaci torické (astigmatické) čočky nejsou. V současné době je s torickými čočkami obecně problém, který je způsoben koronavirovými restrikcemi, které omezovali výrobu po dobu 2 let na celém světě. Jednodenní torické čočky, které máme skladem ve Vaší dioptrické kombinaci jsou SofLens Daily Disposable Toric, Biomedics 1 Day Extra Toric nebo Dailies AquaComfort Plus Toric. Torické jednodenní čočky jsou dostupné pouze v balení po 30 čočkách. Čočky, které jsme Vám doporučili, mají i sférickou variantu pro levé oko SofLens Daily Disposable, Biomedics 1 Day Extra a Dailies AquaComfort Plus. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme.
Lenka Vacková

Děkuji za odpověď , jen se ještě zeptám , dioptrie zůstávají stejné, jako u brýlí ? Myslela jsem, že se právě objednávají o něco nižší.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za další otázku. Vaše brýlové dioptrické hodnoty jsme přepočetli a shodou okolností je výsledný přepočet shodný s Vašimi sférickými dioptriemi. U pravého oka, které bude nutné korigovat torickou (astigmatickou) čočkou, se přepočet promítl u cylindrické dioptrie a tak sférická dioptrie zůstala stejná. U levého oka, které bude nutné korigovat sférickou čočkou, jsme přepočítali cylindrickou hodnotu na sférickou, o kterou se navýší sférická dioptrie. To znamená, že po přepočtu sférickým ekvivalentem jsme se dostali na sférickou dioptrii -4,50. Do této hodnoty pak musíme ještě promítnout úpravu sférické vrcholové lámavosti, která se projeví právě snížením dioptrické hodnoty. V tomto případě o 0,25 dioptrie [-4,50 -(-0,25)] = -4,25. Proto zůstaly paradoxně sférické dioptrické hodnoty ve Vašem zápisu stejné. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Lenka Vacková

Dobrý den, pro o doporučení jednodenních čoček. Pravé oko -3,75 cylindr -1,5, osa 17 a levé oko -4,25 cylindr -0,5 osa 178.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu máte poměrně častou refrakční vadu - astigmatismus. Protože máte na levém oku hodnotu cylindru nízkou, budete ke korekci zraku potřebovat na každé oko jiný typ čočky. Z našeho sortimentu bychom Vám tedy doporučili jednodenní kontaktní čočky 1 Day Acuvue Moist. Pro pravé oko budete potřebovat torickou variantu těchto čoček 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -3,75, cylindru -1,25 a osy 20°. Ke korekci levého oka budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -4,25. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Ivona

Dobrý den, ráda bych vyzkoušela jednodenní čočky. Levé oko: -1,75, cyl. -0,75, osa 180 Pravé oko: -1,25, cyl -0,50, osa 180 Jaké parametry kontaktních čoček mám zvolit? Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Ivono, děkujeme Vám za otázku. Máte poměrně častou refrakční vadu - Astigmatismus. Na pravém oku máte však cylindrickou hodnotu zatím příliš nízkou, a proto budete na každé oko potřebovat jiný typ čočky. Ke korekci levého oka budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku s hodnotou dioptrie -1,75, cylindru -0,75 a osy 180° např. 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism. Ke korekci pravého oka budete potřebovat sférickou čočku s hodnotou dioptrie -1,50 např. 1 Day Acuvue Moist. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Prozatím Vám přejeme hezký den.
Pavlína

Dobrý den prosím o radu jaké čočky si mám koupit, na brýlích mám Pravé oko -2,75 dioptrie a - 0,5 cylindr osa 85°, levé okoto -2,25 a -0,5 cylindr osa 65°. Děkuji hezký den, Benešová.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Pavlíno, děkujeme Vám za otázku. Rozvíjí se u Vás astigmatismus, ale zatím máte cylindrické hodnoty příliš nízké a ke korekci zraku Vám postačí klasické sférické čočky, jako jsou tyto. Pro nákup čoček je však nutné dioptrické hodnoty upravit. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud Vám čočky v nějakém ohledu nebudou vyhovovat, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Pavla Strouhalová

Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Znaménka jsem si prvně v zápisu nevšimla, mám to všude s mínusem. Tedy -2, -1,25 osa 5 pravé oko a -3 levé oko. Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Pavlo, děkujeme Vám za doplnění údajů. Pokud máte zájem o jednodenní kontaktní čočky, tak bychom pro pravé oko doporučili kontaktní čočky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -1,25 a osy 10°. Ke korekci levého oka Vám postačí sférická varianta těchto čoček 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -3,00. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Pavla Strouhalová

Dobrý den, prosím jaké vybrat parametry čoček když mám brýle do dálky - pro pravé oko sférickou dioptrii 2, cylindr 1,25 a osu 5. Pro levé oko pouze sférickou dioptrii 3.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Pavlo, děkujeme Vám za otázku. Ke korekci pravého oka už budete potřebovat torickou (astigmatickou) čočku. Protože jste v zápise neuvedla žádná znaménka, nemůžeme Vám zkontrolovat parametry pro nákup kontaktních čoček. Pokud byste parametry zkontrolovat chtěla, doplňte nám prosím zápis, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Ivo Menšík

Dobrý den, ještě nemám zkušenosti s výběrem kontaktních čoček, moje hodnoty jsou P (-3,50; +1,50 cyl;102 axis) L (-2,50; +0,75 cyl; 100 axis) Oči mám citlivé a rád bych nějaké čočky které budou dobře propouštět kyslík a budou dobře hydratované... Děkuji předem za radu.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Ivo, děkujeme Vám za otázku. Dle Vašeho dioptrického zápisu máte astigmatismus. Ke korekci astigmatismu jsou určené torické (astigmatické) čočky. Pro citlivé oči jsou ideální volbou jednodenní čočky, které nevyžadují žádnou péči, protože si každý den berete nové, perfektně čisté čočky. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili kontaktní čočky Clariti 1 day Toric. Protože jsou Vaše cylindrické hodnoty kladné, je nutné je převést na minusové. Přepočet se promítne do celého zápisu. Po přepočtu budete tedy pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00, cylindru -1,25 a osy 10°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -0,75 a osy 10°. Správně byste měl mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu, který s výrobcem čoček spolupracuje. Jestliže se však rozhodnete čočky zakoupit sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Petr Barták

Dobrý den, děkuji za odpověď, V tom cylindru jsem se trochu spletl. Mé přesné parametry jsou : pravé oko : -2,5,cyl. -0,5,osa 105 levé: -3,5,cyl.-1,osa 80. Budu rád za doporučení typu čoček. S pozdravem Barták

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Petře, děkujeme Vám za upřesnění parametrů. Na pravém oku máte zatím cylindrickou hodnotu příliš nízkou, a proto ji bude nutné převést na sféru. To znamená, že budete na každé oko potřebovat jiný typ čočky. Pro pravé oko bychom Vám doporučili čočky Clariti 1 day hodnotou dioptrie -2,75. Pro levé bychom Vám doporučili čočky Clariti 1 day Toric s hodnotou dioptrie -3,50, cylindru -0,75 a osy 80°. Protože byste měl mít správně před nákupem na internetu čočky odborně aplikované, doporučujeme Vám vyhledat si na této mapě očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem těchto čoček spolupracuje. Pokud se rozhodnete kontaktní čočky koupit sám, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček se nevztahuje reklamace. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Petr Barták

Dobrý den, do jakého stupně astigmatismu jsou tyto čočky dle vašeho názoru vhodné? Mám cylindr 1,5. Díky Barták

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Petře, děkujeme Vám za otázku. Tyto čočky jsou sférické to znamená, že korigují pouze krátkozrakost nebo dalekozrakost a pro astigmatiky s hodnotou cylindru do ±0,50. Jestliže máte naměřený cylindr, pak budete mít naměřenou ještě sférickou dioptrii a osu. Kompletní zápis by měl být v pořadí: sférická dioptrie, cylindrická dioptrie a osa. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, jinak by bylo kombinací neuvěřitelně mnoho. Proto se torické čočky vyrábějí pouze s minusovými cylindrickými hodnotami, které jsou rovněž omezeny (-0,75, -1,25, -1,75, -2,25 ...). Abychom Vám mohli sdělit dioptrické parametry pro nákup kontaktních čoček, budeme od Vás potřebovat kompletní dioptrický zápis pro brýle. Jinak celou nabídku torických jednodenních čoček si můžete prohlédnout ZDE. Pokud byste chtěl pomoci s přepočtem dioptrických hodnot nebo byste měl nějaké další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Jaroslav KOLČAVA

Dobrý den, jakou hodnotu zvolit u čoček, když mám brýle -6,0 pravé a -7,0 levé? Děkuji...

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Jaroslave, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup čoček se hodnota dioptrie -6,00 upraví na hodnotu -5,50 a hodnota -7,00 se upraví na hodnotu -6,50. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nesedly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Hezký den.

Leona Baloghova

Dobrý den mám otázku chtěla bych vyzkoušet kontaktní čočky po prvé v životě mám hnědé oči a chtěla bych modré mohu tedy objednat bez lékaře atd děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Leono, děkujeme Vám za otázku. Správně by Vám měl kontaktní čočky nejprve aplikovat oční specialista. Následné nákupy na internetu se poté nemohou stát nevhodnou investicí. Pokud však toužíte vyzkoušet barevné čočky, můžeme Vám doporučit jednodenní kontaktní čočky TopVue Color, které si můžete prohlédnout ZDE. Pokud nenosíte brýle, zvolte nedioptrickou variantu čoček. A v případě, že brýle nosíte a Vaše dioptrické hodnoty nejsou rovny nebo vyšší než -3,50 nebo +3,25, můžete zadat hodnotu dioptrie bez úpravy. Pokud jsou však hodnoty stejné nebo vyšší, napište nám je a my Vám brýlové hodnoty upravíme pro nákup kontaktních čoček. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám první pár čoček z nějakého důvodu nevyhovoval, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Hezký den.
Martina S.

dobrý den, mám dioptrie -3,5 pravé oko, -2,75 levé oko. Chěla bych si pořídit čočky TopVue Elite+. Mám si je pořídit se stejnými dioptriemi? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Martino, díky za otázku. U pravého oka byste měla dioptrii snížit na -3,25. U levého oka není žádná úprava nutná. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Růžena V.

Ideální balení na vyzkoušení. Já objednala a byla jsem moc spokojená. Hned jsem pak koupila normální velké balení.

Ottová

Nosím je spokojeně cca půl roku. Pro mě jsou super.

Tamara

Dobrý den, mám dotaz. Mám čočky od Grandopticalu pravé oko -2.00 levé -2.50, BC. 8.7, kvůli ceně chci zkusit jiné. Myslíte, že zakřivení by sedělo? Děkuji předem za opdověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Tamaro, díky za otázku. Odpověď je stejná, jako u Vašeho dotazu u čoček TopVue Blue Blocker. Rozdíl v zakřivení je minimální a při nošení ho nepocítíte. Důležitější jsou většinou vlastnosti materiálu – obsah vody a propustnost kyslíku. Určitě můžete čočky TopVue Elite+ vyzkoušet bez obav. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete nám je poslat zpět. Pokud se budete chtít zeptat na něco dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Erik Drha

Fajn balení na vyzkoušení. Chválím skladovost a super rychlý doručení.

K.P.

Dobrý den, užívala jsem torické čočky od Dailies AquaComfort Plus, ale bohužel mi nesedí, kolikrát se mi nechtějí zaostřit, proto si nyní chci vyzkoušet tyhle. Potřebovala bych poradit s výběrem dioptrií s cylindry. Na levé oko mám -2, 75 cylindr -2,25/180. Pravé oko neměním, mám stále čistě -3,25. Děkuji moc a přeji hezký den!

Zákaznický servis- Markéta
Dobrý den, děkujeme za komentář. Kontaktní čočky TopVue Elite+ nejsou vhodné pro korekci astigmatismu. Nejsou to torické kontaktní čočky. Pokud byste měla naměřený cylindr do 0,50, bylo by možné hodnoty přepočítat, ale u cylindru -2,25 bychom to určitě nedoporučovali. Pokud jste spokojená s komfortem nošení čoček, ale vidění je neostré, pak bychom Vám doporučili absolvovat kontrolní měření u očního specialisty. Je možné, že se Vaše naměřené hodnoty změnily. U torických čoček je velmi důležité zvolit správnou osu, aby byla korekce astigmatismu efektivní. Je zde samozřejmě i možnost, že Vám u Dailies AquaComfort Plus Toric nevyhovuje parametr průměru nebo zakřivení čočky a tím pádem čočka na oku správně nesedí. I v tomto případě by byla vhodná osobní konzultace s očním specialistou, který Vám může poskytnout jiné čočky na vyzkoušení. Tyto čočky byste mohla zvolit pro pravé oko, na kterém máte naměřenou dioptrii -3,25. Pokud byste se chtěla zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Petra Kloudová

Dobrý den, chtěla jsem se jen ujistit, objednávám čočky přes internet poprvé. Používala jsem již čočky: Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe a chtěla bych vyzkoušet tyto. U čoček Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe jsem měla zakřivení 8,5 a dioptrie na pravém oku -2,25 a na levém oku -1,50. Můžu tyto čočky objednat se stejnými dioptriemi a nevadí, že se trochu liší zakřivení? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petro, díky za otázku. Pokud jsou hodnoty z měření aktuální, objednejte stejné dioptrie. Jako náhradu čoček Acuvue Oasys 1-Day with Hydraluxe můžete vyzkoušet čočky TopVue One+. Jsou také ze silikon-hydrogelového materiálu. U čoček TopVue Elite+ i TopVue One+ funguje služba Garance vrácení peněz, takže je můžete vyzkoušet naprosto bez obav. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Iveta

Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem čoček. Chtěla bych zkusit tyto, mám dioptrie na pravém oku - 2,00,,cylindr -0.50,,osa 90...levé oko - 2.00. Jaké zvolit dioptrie pro čočky? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Iveto, děkujeme za otázku. U kontaktních čoček Vám doporučujeme dioptrii -2,25 pro pravé oko a pro levé oko dioptrii -2,00. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Honza

Prosím jakou si mám objednat dioptrii, když na brýlích mám -5,25. Díky. Honza

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Honzo, děkujeme za otázku. Doporučujeme dioptrii upravit na -5,00. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Magda

Tak ještě jednou: Mám -4,5 dioptrie na levém oku a - 0,50 cilindr a na pravém oku -2, 25 (bez cilidru). Dioptrie jsou minusové. Děkuji moc za rady. Magda

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za doplnění informací. U čoček bychom Vám tedy doporučili dioptrii -4,50 pro levé oko a pro pravé oko dioptrii -2,25. Kdyby Vám na čočkách TopVue cokoli nevyhovovalo, můžete využít službu Garance vrácení peněz. Věříme ale, že budete s čočkami spokojená. Pokud pro Vás budeme moci něco udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Magda Závodná

Dobrý večer, kamarádka mi tyto čočky doporučila a já bych je chtěla zkusit. Mám 4,5 dioptrie na levém oku a - 0,50 cilindr a na pravém oku 2, 25 (bez cilidru). Prosím o radu jaké si objednat? díky moc Magda

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Magdo, děkujeme za otázku. Rádi Vám poradíme s výběrem správných dioptrií, ale potřebovali bychom vědět, zda jsou Vaše naměřené hodnoty plusové či minusové. Napište nám prosím ještě jeden komentář, kde uvedete parametry včetně znamének. Zatím Vám přejeme hezký den.

ZuzkaB

S těmito čočkami jsem naprosto spokojená. Používala jsem obyčejné TopVue a chtěla jsem pro změnu vyzkoušet tyto. Jsou perfektní, ani o nich nevím. Určitě znovu objednám. Oceňuji také rychlost doručení.

Velek M.

Víc nosím brýle, protože pracuji v kanceláři a vyhovují brýle s blueblockrem. Ale jsou chvíle, kdy jsou čočky lepší než brýle. Zkusil jsem tyto na doporučení a jsem s nimi opravdu spokojený. Překvapila mě i rychlost doručení. Zkrátka vše OK!!

Štěpánka Belanová

Dobry den, chtela bych se zeptat jake cocky jsou pro me vhodne s dioptriemi leve oko -10,75 a prave -9,25. Momentalne s doporucenim optometristy zkousim cocky s cylindrem o sile leve oko -9,00/-1,25 a prave -8,50/ -1,25 a nevyhovuji mi, vidim rozmazane a prijdou mi slabe. Pozivala jsem i bez cylindru leve 9,5 a prave 8,5 (taktez vidim spatne) dioptrie mi prijdou slabe. Jake byste mi prosim vas doporucili dioptrie vy? Dekuji za odpoved, tyto cocky bych si rada poridila ale nevim si rady s dioptriemi. (TopVue Elite)

Zákaznický servis

Dobrý den, Štěpánko, děkujeme za otázku. Dle přepočtových tabulek bychom Vám doporučili sférické čočky s korekcí pro levé oko dioptrii -9,50 a pro pravé oko -8,50 dioptrie. Váš oční specialista s Vámi vhodnou korekci aktivně řeší, proto by bylo dobré vyčkat. V některých případech tabulkové hodnoty nevyhovují a přichází na řadu další úpravy, které by měly probíhat pod dohledem odborníka. Děkujeme za pochopení a přejeme Vám hezký den.

Kateřina B.

Dobrý den, nosím klasické měsíční čočky, ovšem s cylindry.. nyní bych potřebovala na dovolenou jednodenní. Potřebuji poradit s vhodným výběrem dioptrií: pravé oko dioptrie -2,75, cylindr 0,75, osa 100 levé oko dioptrie- -3,00, cylindr 0,75, osa 80. děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Kateřino, děkujeme za otázku. Určitě by bylo nejvhodnější navštívit kontaktologa, který by Vám s výběrem vhodných kontaktních čoček pomohl. Nákup on-line sebou nese riziko, že Vám čočky nemusí vyhovovat a tím pádem přijdete o vloženou investici. Pokud přesto chcete nákup provést na internetu můžeme Vám z naší nabídky nabídnout Acuvue Oasys 1-Day with HydraLuxe for Astigmatism. Hezký den.
Petr Č.

Čočky nosim málo, ale tyhle jsou fakt dobrý.

Barbora J.

Dobrý den, potřebuji poradit s výběrem čoček. Chtěla bych zkusit tyto, ovšem mám dioptrie -2,50 a cylindr -0,25 na pravé oko a -2,0 a cylindr -0,50 na levé oko. Budou tyto čočky vhodné?

Zákaznický servis
Dobrý den, Barboro, děkujeme za otázku. Ano, tyto čočky jsou pro korekci Vašeho zraku vhodné. Doporučili bychom Vám pro pravé oko dioptrii -2,5 a pro levé oko -2,25. U těchto kontaktních čoček je navíc zavedena služba garance vrácení peněz, takže pokud by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, nepřijdete o vloženou investici. Hezký den.
Jitka B.

Dobrý den, děkuji, objednala jsem. Ještě jeden dotaz, kolik hodin za den je mohu mít v očích? platí i to, že bych je měla například 2-3 dny po sobě v očích víc jak 12 hodin a pak bych je 2-3 dny neměla v očích vůbec? dekuji a přeji hezký den. Jitka B.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jitko, díky za otázku. Věříme, že budete s čočkami spokojená. Výrobce neuvádí přesnou dobu, po kterou můžete čočky nosit. Jelikož jde o čočky jednodenní, neměla by doba nošení přesáhnout 24 hodin a čočky jsou jednorázové, takže po vyjmutí je musíte vyhodit. Pokud s čočkami začínáte, doporučuje se dobu nošení postupně prodlužovat a soustředit se na to, jak oči na čočky reagují. Začněte první den například 4 hodinami nošení, další den dobu nošení prodlužte na 6 hodin a tak dále. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího napište nám. Přejeme Vám hezký den.

J.Benesova

Dobrý den prosím o radu jaké čočky si mám koupit, Pravé oko -1,5 dioptrie a - 0,5 cylindr, levé to samé. Děkuji hezký den, Benešová.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, paní Benešová, děkujeme za Váš dotaz. Po přepočtu bychom Vám doporučili čočky s dioptrií -1,75. Tyto TopVue Elite+ jsou ideální na vyzkoušení, protože je u nich zavedena služba Garance vrácení peněz. V případě, že bychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
David Štěpánek

Dobrý den, pokud tedy nejsou oboustranné, bude lehké rozeznat, která strana je přední a která zadní? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Davide, díky za dotaz. Čočka musí mít tvar mističky, kdy její okraje směrují vzhůru. Pokud by byla čočka přetočená, okraje by směřovaly do stran a čočka by měla tvar talířku. Můžete se podívat na článek Nasazení kontaktní čočky na oko, ve kterém najdete obrázky, které Vám mohou pomoci. Kdyby ses snad stalo, že byste si čočku do oka nasadil obráceně, ucítíte nepohodlí, ale neublížíte si. Pokud byste se chtěl zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
David Štěpánek

Dobrý den, chci se zeptat, zda jsou tyto kontaktní čočky oboustranné. Mate mě věta: ,,Tyto jednodenní kontaktní čočky mají zadní stranu, která je v kontaktu s okem, speciálně upravenou.'' Děkuji za odpověď. David Štěpánek

Zákaznický servis

Dobrý den, Davide, díky za otázku. Ne, kontaktní čočky nejsou oboustranné. Jde pouze o popis asférického designu kontaktních čoček. Pokud byste měl další otázky, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Ondřej V.

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jak je to se zakřivením? Mám v optice změřeno zakřivení 8.70, tyto čočky mají 8.60. Bude to mít pro mě nějaký výrazný vliv při nošení?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Ondřeji, díky za otázku. Rozdíl 0,10 je velmi malý a oko ho v naprosté většině případů nepocítí. Pohodlí při nošení hodně závisí na materiálu kontaktních čoček. Pro oko je důležitý obsah vody a propustnost kyslíku. U těchto kontaktních čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže je můžete bez obav vyzkoušet. Pokud byste se chtěl zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Tereza Čtvrtníková

Děkuji za předchozí odpověď. Mám na oku dioptrii - 2.75 cylindr 0.5 a osa 180. Na druhém oku cylindr nemám. Chtěla bych nějaké čočky na vyzkoušení takže asi zatím jen jednodenní. Prosím o radu které koupit. Děkuji moc

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Terezo, díky za doplnění informací. Pokud je cylindr minusový, zvolte u kontaktních čoček dioptrii -3,00. Jestli Vám ale byl naměřen cylindr plusový, pak budete potřebovat dioptrii -2,50. Můžete vyzkoušet tyto čočky TopVue Elite+, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Tereza Čtvrtníková

Dobrý den jak koupit čočky když na jednom oku mám cylindr -0.5 osa 180 ?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Terezo, děkujeme za otázku.Tak nízký cylindr se u torických kontaktních čoček nevyrábí. Většině nositelů, které trápí takto nízký cylindr, vyhovuje přepočet na sférickou dioptrii. Pokud máte naměřenou dioptrii 0,00, pak by Vám po přepočtu měly vyhovovat čočky s dioptrií -0,25. Pokud ale máte naměřenou dioptrii, napište nám prosím kompletní parametry a my Vám je přepočítáme. Zatím Vám přejeme hezký den.

Danny

Dobrý den, jsem zvyklý a na sport používám 1-denní čočky Dailies AquaComfort Plus. Lze je nějak porovnat s TopVue Elite? Snadnost manipulace - nasazování a pak které udrží lepší vlhkost v oku. Jestli se to tak dá říct :-) děkuji za informace

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Vaše dotazy bychom velice rádi zodpověděli, ale jde o velice subjektivní pocity. Víme o zákaznících, kteří z čoček Dailies AquaComfort Plus na TopVue Elite bez problémů přešli. Mnoho nositelů u TopVue Elite oceňuje jemnost, jiným čočky připadají jemné až příliš. Doporučujeme Vám čočky vyzkoušet a případně využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím mějte hezký den.
Eva

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli když si tam na volím dioptrie na dvě oči tak jestli mi přijde - 5× čoček na levé oko a 5× čoček na pravé oko??

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, díky za Váš dotaz. Pokud zvolíte parametry pro druhé oko, přijdou Vám 2 balení kontaktních čoček a každé z nich bude obsahovat 10 kusů kontaktních čoček. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Honza

Zdravím. Já už jsem smířen s faktem, že vhodné kontaktní čočky pro mou oční vadu neexistují (v případě jednodenních) nebo jsou neúměrně drahé (v případě měsíčních). Tyto hodnoty mám na brýlích: pravé: +5,50 -0,50 ax 177° levé: +6,00 -1,00 ax 177° Mám jistou zkušenost s měsíčními čočkami (P: +6,00 -0,75 ax 20°, L: +6,50 -1,25 ax 180°) a bylo to totální fiasko. Neustále se pod nimi usazovaly slzy a rozostřovalo se vidění. Hledám proto čočky, které mi sice neumožní absolutní zrakový komfort pro práci na PC / čtení, ale které alespoň umožní chodit a nenarážet přitom do lidí. Jde mi tedy spíš o sportovní využití s tím, že čočky po pár hodinách vyndám a zahodím. Mohou mi čočky s dpt +5,00, případně +5,25 poskytnout alespoň přijatelnou kvalitu vidění? Nemůže v důsledku takového nošení hrozit trvalé zhoršení zraku? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Honzo, díky za otázku. Nemusíte se bát, že pro sebe nenajdete vhodné čočky. Vaše naměřené hodnoty nejsou nijak nestandardní. Kontaktních čoček je velké množství. Na výběr jsou různé značky, různé materiály, různé velikosti čoček. To vše může ovlivnit pohodlí při nošení čoček i kvalitu vidění. Podle hodnot, které nosíte u dioptrických brýlí, bychom Vám u kontaktních čoček doporučovali pro pravé oko dioptrii +5,50 - tedy sférické očky, a pro levé oko dioptrii +6,50 cylindr -0,75 a osu 180° - čočky torické. V případě nejvyšší potřeby by se daly i parametry pro levé oko převést pouze na dioptrii, ale těžko říct, zda by byl přepočet vyhovující. Byla by to dioptrie +6,00. Můžete vyzkoušet tyto TopVue Elite a případně využit službu Garance vrácení peněz. V nabídce značky TopVue jsou také jednodenní TopVue Daily. Kdyby Vám čočky neseděly, vyhledejte kontaktologa, který bude ochotný poskytnout Vám na vyzkoušení více typů kontaktních čoček. Někdy je hledání náročné, ale když najdete ty pravé, bude to stát za to! Když Vás napadnou jakékoli další otázky, napište nám. Zatím mějte hezký den.
Hašková Zdena

Čočky mi dávala doteď doktorka. Nezvala jsem značku a vlastně ani nic jiného kromě dioptrií. Tyhle jsem zkusila ze zvědavosti a taky jsem chtěla ušetřit. Odnosila jsem celé balení. Nevynechala jsem ani jeden den. Určitě si je budu objednávat pravidelně. Seděly mi dioptrie a i všechno ostatní.

Dana Kardová

Nosím měsíční čočky, ale na dovolenou jsem si raději vzala jednodenní o které se nemusím starat. Elite byly správná volba. Dovolenou jsem si užila bez starostí a problémů s čočkami.

Gita

Balení 10 kusů jsem zatím ještě neviděla, ale je to super, protože jsem se konečně odhodlala čočky vyzkoušet. 15 let nosím brýle a jistojistě si budu jednodenní čočky objednávat, protože jsou situace, kdy je pohodlnější nemít na nose brýle.

Bínová

Právě je testuji kvůli dovolené, kam si nechci brát brýle. Chceme se potápět a samozřejmě se budeme hodně koupat v moři tak nechci, aby mi brýle překážely.

Jakub

Dobrý den, u těchto čoček je uvedeno, že je poštovné zdarma, když je ale vložím do košíku, poštovné je účtováno.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jakube, díky za Váš komentář. Poštovné zdarma se vztahuje pouze na vybraná balení TopVue Elite. Balení 10 kusů čoček se bohužel tato akce netýká. Díky za pochopení a přejeme hezký den.

Olinka

U moře mě nezklamaly. I když bylo neskutečné horko, v očích jsem nic necítila a oči ani nebyly začervenalé nebo něco podobného. Na příští dovolenou je určitě koupím i pro dceru.

Jitka

Ráda bychs e zeptala, jaký je hlavní rozdíl mezi TopVue Daily a TopVue Elite. Které čočky mám volit při suchých očích? Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jitko, díky za Váš dotaz. Ty nejdůležitější vlastnosti čoček najdete vždy v tabulce vlastností na detailu daného produktu. V obou případech jde o hydrogelový materiál, ale i tak se materiály lehce liší. U Elite najdete materiál Methafilcon B s obsahem vody 57 % a propustností kyslíku 27 Dk/t. Jejich průměr je 14,20 a zakřivení 8,60. TopVue Daily jsou vyrobeny z materiálu Etafilcon A a obsah vody čoček je 58 % a jejich prodyšnost 26 Dk/t. Průměr je 14,20 a zakřivení 8,50. Mezi čočkami jsou drobné rozdíly a jistě byste poznala rozdíl při manipulaci. Oba typy by měly být vhodné pro suché oči a oba typy můžete bez obav vyzkoušet. U čoček je možné využít službu Garance vrácení peněz. I TopVue Daily jsou k dispozici v balení 10 kusů. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Adámek

Chtěl bych se zeptat co znamenají ty dioptrije -2,5 a +2,5 vím že mám 2,5 ale nevím co je nějaký +/- nikdy jsem se s tím nesetkal prosím o radu..

Zákaznický servis

Dobrý den, děkujeme za Váš komentář. Při měření ostrosti zraku jsou dioptrie vždy měřeny včetně plusových nebo minusových znamének. Plusové dioptrie jsou téměř vždy pro korekci vidění do blízka a minusové hodnoty pro korekci vidění do dálky. Pokud si nejste hodnotami jst, určitě se poraďte se svým očním lékařem. Pokud pro Vás budeme moci cokoli udělat, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

tonda s.

skvělý čočky. necítil jsem je v oku.

Adéla Skupová

Dnes jsem objednala. Už se těším, až je vyzkouším. na takové malé balení jsem čekala, tak konečně :)