Garance vrácení peněz

TopVue Plus (6 čoček)

299 Kč
99% doporučuje
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA
Skladem
Kdy odešleme? pondělí 20.5. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč 187 Kč
Poštovné i osobní odběr máte ZDARMA

Výhodné balíčky

Kontaktní čočky TopVue Plus

Velmi pohodlné hydrogelové kontaktní čočky vyrobené z Methafilconu A, který obsahuje 55 % vody. Rozměry čoček patří mezi nejpoužívanější. Zakřivení je 8,60 mm a průměr je 14,30 mm (dříve byl průměr 14,20 mm). Změna průměru, kterou výrobce provedl, je nepatrná a neměla by mít vliv na komfort uživatelů.

Benefity, které oceníte

  • Radial Edge Technology – technologie, která poskytne maximální pohodlí. Zajišťuje rovnoměrnou tloušťku okraje, a minimalizuje nepříjemné tření očního víčka o okraj kontaktní čočky.
  • UV filtr – poskytuje ochranu před UVA i UVB zářením. Mějte však na paměti, že plocha čočky chrání pouze část oka, a proto doporučujeme ochranu doplnit o kvalitní sluneční brýle.
  • Manipulační zbarvení – materiál čoček má světle modrý tón pro snadné zacházení.

Nošení čoček

TopVue Plus jsou stanovené pouze pro denní režim nošení.
Čas pro výměnu čoček za nové je stanoven na 30 dnů.
Čočky nejsou určené k přespávání. Před spaním je nutné čočky z očí vždy vyjmout. Po vyjmutí z očí je důležité poskytnout čočkám potřebnou péči a noční regeneraci v roztoku.

Vlastnosti - TopVue Plus (6 čoček)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.30
Velikost balení: 6 čoček
Expirace: 24 měsíců a více
Propustnost kyslíku: 27 Dk/t
Vyměnit za: 30 dnů
Obsah vody: 55%
Dioptrický rozsah: od -15.00 do +6.00
Materiál: Methafilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ne
Jméno produktu: TopVue Plus
UV filtr: Ano
Zdravotnický prostředek: Ano

Ostatní také zakoupili

Komentáře (80)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Olga Balíková

Dobrý den mohu vás požádat o doporučení vhodných kontaktních čoček? Možná i multifokály? Vyzkoušela jsem značku TopVue na jednodenních a dobře se mi s nimi pracuje, akorát jsem objednávala jen kvůli dovolené a ještě k tomu jsem vybrala špatné dioptrie. :-( Nerozumím předpisu od lékaře, ale pokusím přepsat. Děkuji za doporučení UCVA ODS: 0,8 BCVA ODS: 1,50 c.c. ARM OD: +0,5 -0,5 169 st., ARM OS: 0,75 -0,25 179 st. Presby addice OSD:0+2,00 Rp. ODS: +1,25 DSF celé brýle na dálku ODS: +3,25 Dsf celé brýle na čtení

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Olgo, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu byste skutečně měla mít ke korekci zraku multifokální čočky s hodnotou dioptrie +1,25 a adice +2,25. Pakliže preferujete čočky TopVue, můžeme Vám nabídnout čočky TopVue Air Multifocal. Při nákupu budete muset zadat hodnotou dioptrie +1,25 a adice +2,00. Korekce multifokálními čočkami patří mezi ty složitější, buďte tak v prvních dnech opatrná. Čočky si aplikujte doma po práci nebo o víkendu. Při návyku na nový typ korekce je dobré při pohledech do stran pootáčet hlavou ve směru pohledu. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nevyhovovaly a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. A protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Viola

Dobrý den, jaké čočky doporučíte pro nositele čoček, které trápí pocit suchého oka? (dlouhodobě nosím 30denní čočky TopVue Air ale poslední měsíc nevyhovují, tlačí - na čerstvém vzduchu méně ale v hodně suchém prostředí je pocit výrazně horší) jaký je rozdíl mezi TopVue Air a TopVue Plus? Hydrogelové vs. silikon-hydrogelové? Které doporučíte? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Violo, děkujeme Vám za otázky. Rozdíl mezi čočkami TopVue Air a TopVue Plus je materiálu. TopVue Air jsou silikon-hydrogelové to znamená, že mají vyšší propustnost kyslíku a nižší obsah vody. Zatímco TopVue Plus jsou hydrogelové, a to znamená, že mají vyšší obsah vody a nižší propustnost kyslíku. Jestliže Vás trápí pocity suchosti, mohly by pro Vás být hydrogelové čočky TopVue Plus komfortnější. U značky TopVue navíc funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že Vám čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat a budete splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice za čočky se Vám vrátí. Pakliže jste si nošením kontaktních čoček nějakým způsobem narušila stabilitu slzného filmu, což je u každodenních nositelů čoček časté, doporučujeme Vám zvlhčovat čočky v průběhu dne vhodnými očními kapkami např. Hylo Care nebo Hylo Comod. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Katka

Dobrý den, používala jsem čočky Frequency 55 Aspheric zakřivení 8.70; průměr 14.40;, ale již je nemůžu nikde sehnat. Myslíte, že lze jako alternativu zvolit TopVue Plus zakřivení 8.60 a průměr 14.30? Nebo vadí rozdíl v zakřivení a průměru? Předem děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Katko, děkujeme Vám za otázku. Bohužel neuvádíte velikostní parametry Vašich očí (naměřené očním specialistou), pouze velikostní parametry čoček, které nyní nosíte. U velikostních parametrů je povolená mezní odchylka ±0,20 mm právě od hodnot naměřených odborníkem. Pokud se vejdete do tohoto rozdílu, měly by Vaše oči nové čočky bez problémů tolerovat. Každý nositel ovšem na změnu reaguje jinak. Značka TopVue však k vybraným balením nabízí službu Garance vrácení peněz. Nebudou-li Vám čočky vyhovovat, můžete je vrátit a my Vám vrátíme Vaše peníze. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Barbora

Dobrý den, Je možné přejít na tyto čočky, když mám dobrou zkušenost s TopVue Air (6 čoček)? Zda nebude vadit jiné zakřivení? Děkuji Vám předem za odpověď.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Barboro, děkujeme Vám za otázku. Zakřivení čoček TopVue Air a TopVue Plus je stejné. Nepatrný rozdíl (0,10 mm) je u průměru. Teoreticky by Vám měly čočky po stránce velikostních parametrů sednout. TopVue Plus jsou však vyrobené z jiného materiálu, a bohužel nedokážeme říci, jestli Vám materiál čoček bude vyhovovat. Naštěstí u čoček TopVue funguje služba Garance vrácení peněz, a tak se vyzkoušení čoček nemusíte bát. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jana Tomečková

Dobrý den, poradíte mi prosím, tyto čočky používám dlouhodobě, ale po aplikaci cca posledních dvou balení mi čočky nesedí (zavazí v oku, občas řežou, oko, si musím neustále mnout). A to ihned po prvním nasazení, tzn. jsou úplně nové. Poradíte mi nějakou jinou alternativu pro čočky se zakřivením 8.60 a průměrem 14.20?

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Jano, děkujeme Vám za otázku. Je nám velmi líto, že Vám jsou čočky v poslední době nekomfortní. U dlouholetých uživatelů se může objevit tzv. získaná averze na materiál. Čočka je totiž stále cizím předmětem v oku. Očím se navíc s rostoucím věkem mění potřeby, a tak se není čemu divit, že to dají najevo. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili čočky TopVue Air. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Nebo Vám můžeme nabídnout ještě čočky Proclear Compatibles Sphere. Správně byste však měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem čoček spolupracuje. Pokud se rozhodnete zkoušet čočky sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček není možné uplatnit reklamaci.
Lucie

Dobry den.cocky topvue byly vzdy průměr 14.2. V popisu je 14.3 Jedna se o chybu? Děkuji

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Lucie, děkujeme Vám za otázku. Nejedná se o chybu, výrobce provedl změnu průměru z 14,20 mm na 14,30 mm, jak uvádíme v produktovém textu. Tato změna je však nepatrná a nositelé by neměli zaznamenat žádnou změnu. U velikostních parametrů je povolená mezní odchylka ±0,20 mm, takže by tento rozdíl měly oči bez potíží zpracovat. Pokud by Vám přeci jen čočky neseděly, poskytuje značka TopVue službu Garance vrácení peněz, díky které nepřijdete o svou investici. Budete-li mít další otázku, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Krásný den.
Dagmar

Dobry den, mam tyto cocky uz spoustu let a nikdy nebyl problem. Zhruba pred rokem jsem kvuli bolestem hlavy zacala nosit mnohem vice bryle a plus minus od te doby tyto cocky po par dnech v oku nesnesu. Nosim je tak 2-3x do tydne a ani ne cely den, ale treba po patem dnu uz me v ocich drou a musim je vymenit. Realne mi tak toto baleni misto 3 mesicu vydrzi v souctu treba jen 3 tydny. Je to tim, ze jsem si vic zvykla na bryle nebo oci potrebuji po letech proste zmenit cocky? A pokud ano, na co je dobre se pri vymene zamerit, na material, prostupnost kysliku...? Moc dekuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Dagmar, děkujeme Vám za otázku. Dle popisu situace je skutečně možné, že Vaše oči potřebují změnu. U uživatelů, kteří dlouhodobě používají jedny čočky, může po delší době nošení vzniknout tzv. získaná averze na materiál čoček. Protože je čočka stále cizím tělesem v oku a jeho potřeby se s rostoucím věkem mění, je důležité na takové signály reagovat. Jestliže Vás mimo jiné trápí i bolesti hlavy, je možné, že se u Vás může pomalu rozvíjet astigmatismus. A protože by každá aplikace či re-aplikace čoček měla proběhnout pod dohledem očního specialisty, doporučujeme Vám právě takový postup. Oční specialista Vám přeměří zrak a poskytne Vám i zkušební čočky. Pokud byste však chtěla hledat čočky sama, doporučili bychom Vám nyní jednodenní čočky TopVue Daily nebo měsíční čočky TopVue Monthly. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. Pokud by Vám jiný typ čoček TopVue nesedl, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Sylvie

Dobrý den, můžete mi poradit s výběrem dioptrii? Chtěla bych vyzkoušet TopVue Plus a pokud by nevyhovovaly tak Biotrue ONEday. Pravé oko -1,75 +50 cyl (20) axis Levé oko -1.00 +0,25 cyl (175) axis

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Sylvie, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup kontaktních čoček bude nutné Vaše dioptrické hodnoty upravit. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,50. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,00. Protože se jedná o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky čistit např. Gelone. Pokud Vám čočky TopVue Plus nebudou z nějakého důvodu vyhovovat, můžete využít službu Garance vrácení peněz, kterou značka disponuje. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Gábina

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o výběr vhodných dioptrií. Byla jsem na očním vyšetření. Nosím většinou měsíční kontaktní čočky od TopVue Plus a střídám to s brýlemi, na kterých mám cylindr. KČ mám na levém oku -2,50 a na pravém -2,25. V papírech z vyšetření mám doporučeno KČ ev od -2,5 dsf OS -2,75 dsf (ev zkusí ODS -2,25 dfs -0,5 cyl ax 180). Nejsem si jista, mám si pořídit na pravé -2,50 a na levé -2,75? Děkuji. Hezký den.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Gábino, děkujeme Vám za otázku. Dle popisu byste měla mít ke korekci kontaktními čočkami pro pravé oko hodnotu dioptrie -2,50 a pro levé oko byste pak měla mít hodnotu dioptrie -2,75. Údaj v závorce, který Vás pravděpodobně znejistil, je údaj pro brýle, kde je možné pracovat i s malými cylindrickými hodnotami. Hodnoty cylindru do ± 0,50 se pro korekci kontaktními čočkami musí převést na sféru. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Lenka Luttenbergová

Dobrý den, na jednom oku mám dioptrie -2,00 a na druhém -1,00 a -0,50 cylindr. Můžete mi prosím poradit jaké si správně objednat dioptrie? Moc děkuji

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za otázku. Na druhém oku z Vašeho zápisu se začíná projevovat astigmatismus. Hodnota cylindru je zatím však příliš nízká, proto ji přepočítáme na sféru. Tento přepočet ovlivní hodnotu dioptrie. Pro obě oči tedy budete potřebovat sférické kontaktní čočky. Pro první oko z Vašeho zápisu bude hodnota dioptrie -2,00, u druhého oka pak bude hodnota dioptrie -1,25. Nemáte-li s kontaktními čočkami žádnou zkušenost, doporučili bychom Vám spíše jednodenní silikon-hydrogelové TopVue One+. Jednodenní čočky nejsou nijak náročné na péči - ráno si aplikujete vždy novou čočku, večer vyjmete a vyhodíte. Pokud byste čočku poškodila, finanční ztráta není tak vysoká jako u čoček měsíčních. Jestliže již s čočkami zkušenosti máte, můžete vyzkoušet i tyto měsíční čočky. Nezapomeňte však, že k péči o ně budete potřebovat i nějaký roztok, např. Gelone. Značka TopVue disponuje službou Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky z jakéhokoliv důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Budete-li mít nějaké další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Michaela Wojtechová

Dobrý den, mám na jednom oku cylindr -0,75 a na druhém -1,75. Jsou pro mě tyto čočky vhodné?

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Michaelo, děkujeme Vám za dotaz. Tyto kontaktní čočky pro Vás, bohužel, vhodné nejsou. Jestliže Vám oční lékař naměřil hodnoty cylindrů, máte astigmatismus a ke korekci zraku budete potřebovat torické (astigmatické) kontaktní čočky. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili čočky TopVue Air for Astigmatism. Tato značka nabízí zákazníkům službu Garance vrácení peněz, kterou lze využít, pokud Vám čočky nebudou vyhovovat a investice se Vám tak vrátí. Jedná se o silikon-hydrogelové měsíční čočky, ke kterým byste potřebovala i roztok, např. Gelone. Rádi bychom Vás ještě upozornili, že pro nákup čoček je nutné dioptrické hodnoty naměřené lékařem často upravit. Pokud byste chtěla dioptrické hodnoty pro nákup čoček zkontrolovat, napište nám kompletní dioptrický zápis včetně všech znamének (+, -, =), rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Ondra Vaigl

zdravím jsou tyto čočky na dálku nebo je to jedno

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Ondro, děkujeme Vám za otázku. Tyto kontaktní čočky jsou v dioptrickém rozpětí -15,00 až +6,00. Korigují tedy jak myopii (krátkozrakost, minusová dioptrie) tak i hyperopii (dalekozrakost, plusová dioptrie). Pokud si nejste jistý, kterou hodnotu zadat, napište nám prosím Vaše dioptrické hodnoty včetně všech znamének (+, - a =). Pokud bude potřeba brýlové dioptrické hodnoty pro nákup kontaktních čoček upravit, rádi pro Vás hodnoty přepočítáme. Nebo nám můžete poslat fotografii Vašeho dioptrického zápisu na e-mail info@cocky-kontaktni.cz. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Dominika

Dobry den. Doporucili jste nam vyzkouset cocky TopVue Monthly, ale nejnizsi dioptrie jsou od -0,50 a dcera ma -0,25. Muzeme objednat -0,50 kdyz ma -0,25? Dekuji za odpoved.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Dominiko, děkujeme Vám za doplňující informace. Dioptrické hodnoty nenavyšujte. Pokud má dcera hodnotu dioptrie -0,25 a chcete přejít na měsíční čočky, pak bychom Vám z našeho sortimentu doporučili kontaktní čočky Biofinity, které mají výborné vlastnosti a mezi uživateli jsou velmi oblíbené. Navíc jsou velmi dobře snášené. Na této mapě si můžete vyhledat optiku, která s výrobcem spolupracuje. Tam mohou dceři čočky odborně aplikovat. Služba bývá zpoplatněna. Pokud budou čočky dceři vyhovovat, můžete další nákupy provádět na internetu. Pokud se však rozhodnete čočky zakoupit samy, mějte prosím na paměti, že na nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů není možné uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Hezký den.
Dominika

Dobry den. Dcera doted pouzivala denni kontaktni cocky TopVue blue blocker. Nyni jsme objednaly mesicni cocky TopVue Plus a dcera si stezuje, ze v nich spatne vidi. Pritom jsou dioptrie stejne. V cem muze byt problem? Dekuji za odpoved.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Dominiko, děkujeme Vám za otázku. Protože se čočky shodují ve všech klíčových parametrech (rozměry, materiál, dioptrie), pak je velmi pravděpodobné, že Vaší dceři nevyhovuje konstrukce čočky. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz, pokud splňujete podmínky služby, čočky vraťte a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud hledáte alternativu ke kontaktním čočkám TopVue Blue Blocker, můžeme Vám ještě nabídnout od stejné značky čočky TopVue Monthly. Pokud by dceři nevyhovovaly ani tyto čočky, zůstaňtě u jednodenních nebo vyhledejte optiku a zvažte odbornou re-aplikaci čoček. Pokud byste měla další otázky napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Adéla

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda si zvyknu na tenhle typ čoček, když jsem předtím užívala čočky značky Biofinity - důvod, proč měním značku je, že mi Biofinity postupem času přestaly vyhovovat, neustále mě svědily v oku a viděla jsem "mlhu". Koukala jsem na rozdíly těchto dvou značek a všimla jsem si, že tyto mají o dost menší propustnost kyslíku. Bude pro moje oči nějaká velká změna? Děkuji za odpověď :)

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Adélo, děkujeme Vám za otázku. Je nám velmi líto, že Vám čočky Biofinity přestaly po čase vyhovovat. Je možné, že si Vaše oči získali časem na materiál čoček averzi. Je to je poměrně častý jev u čoček, které uživatel nosí několik let. Čočka je vždy "cizím předmětem v oku". Mezi čočkami TopVue Plus a Biofinity je mnoho rozdílů, avšak takto na dálku nemůžeme s jistotou říci, jestli Vám čočky sednou nebo ne. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz, a proto můžete čočky jednoduše vyzkoušet. Pokud Vám první pár nesedne, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Pavel Bělocký

Tyto čočky jsem přestal kupovat - špatná kvalita (mlžení, řezání, ...). Začínal jsem cca před 15 lety s čočkami Freqvency 55, před 10 lety mi e-shop nabídl novou značku TopVue (jako lepší náhradu), tak jsem čočky TopVue vyzkoušel. Až do počátku roku 2020 jsem s nimi byl maximálně spokojen, ráno jsem nasadil, celý den jsem vůbec nevěděl, že nějaké čočky mám, večer vyndal. Počátkem 2020 jsem s čočkami začal mít problém: odpoledne mlžení, řezání, atd.. V 3/2020 jsem dokonce do oka dostal zánět (netvrdím, že to nutně zavinily čočky, ale ...). Čočky jsem reklamoval, e-shop mi vyšel maximálně vstříc, dal mi jinou šarži. Ta byla trochu lepší, ale bylo to obdobné, málokdy jsem s čočkami vydržel až do večera. Zkusil jsem i jiný typ (TopVue Air, Plus, atd...), ale bylo to obdobné. Domnívám se, že výrobce TopVue čoček změnil postup výroby nebo materiál. Proto jsem počátkem 2021 začal hledat jinou značku. Zkusil jsem Avaira Vitality (od CopperVision), a s těmito čočkami jsem maximálně spokojen: ráno nasadím, celý den o nich nevím, večer vyndám. Čočky jsou trochu silnější, a to je dobře, protože se s nimi lépe manipuluje, ale v oku to nevadí.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Pavle, děkujeme Vám za komentář. Je nám velmi líto, že jste po nějakém čase měl s čočkami TopVue potíže. S výrobcem řešíme všechna reklamační řízení a vždy nás ujistí, že k žádné změně nedošlo. Pokud bychom vyloučili tuto možnost, pak je možné, že si Vaše oči získali časem na materiál čoček averzi. Je to je poměrně častý jev u čoček, které uživatel nosí několik let. Čočka je vždy "cizím předmětem v oku", pak nastává čas na re-aplikaci. Jsme velmi rádi, že jste našel novou značku, která Vám maximálně vyhovuje. Doufáme, že Vám nové čočky budou vyhovovat co nejdéle. Hezký den.

Anonymous

Zdravím vidim hůř na dálku a šilhám kvůli tomu pomůžou kontaktní čočky abych nešilhal

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Šilhání (strabismus) je funkční porucha vidění, která je navenek provázená asymetrickým postavením očí. Léčba probíhá vždy velmi individuálně. Velmi záleží, jestli má člověk strabismus od dětství nebo se oční vada projevila následkem úrazu oka nebo hlavy. Protože zmiňujete zhoršené vidění na dálku, je strabismus pravděpodobně spojen s myopií nebo astigmatismem. Takto na dálku Vám, bohužel, nemůžeme pomoci. Kontaktujte prosím svého očního lékaře a požádejte ho o vyšetření a vhodnou korekci zraku, aby byl strabismus co nejvíce eliminován. Oční lékař Vám může naordinovat i cviky, které posílí oční svalstvo. Stav se dá řešit i operativním zákrokem. Pokud byste měl další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Lucie Jiráňová

Dobrý den, do teď jsem používala čočky Air Optix Plus Hydraglyde. Jsou čočky TopVue Plus vhodnou alternativou? Děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lucie, děkujeme Vám za otázku. Kontaktní čočky Air Optix Plus Hydraglyde jsou ze silikon-hydrogelového materiálu, ale čočky TopVue Plus jsou pouze hydrogelové. Proto takto na dálku nedokážeme posoudit, jestli Vám tyto kontaktní čočky sednou. Neznáme důvod, proč Vám kontaktní čočky Air Optix Plus Hydraglyde nevyhovovaly. Každopádně u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz, a proto můžete čočky vyzkoušet. V případě, že by Vám první pár čoček nesedl, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký dne.
Veronika Vyžrálková

Dobrý den, používám tyto čočky již delší dobu a poslední měsíce mi přijde, že musím častěji promnout oko, protože vidím jakoby mlhu. Mohli byste mi doporučit nějaké čočky podobného složení, které bych mohla vyzkoušet? Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis
Dobrý den, Veroniko, děkujeme Vám za otázku. Jestliže kontaktní čočky nosíte již delší dobu, je možné, že si oči za dobu používání vytvořily averzi. Je to poměrně častý jev, neboť čočka je stále "cizím tělesem" v oku. Jako alternativu vám můžeme doporučit kontaktní čočky TopVue Monthly, které jsou také z hydrogelového materiálu ale z jiného typu. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz a v případě, že by Vám kontaktní čočky nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste chtěla úplně změnit značku, doporučujeme Vám obrátit se s re-aplikací na Vašeho očního specialistu. Je to investice, která se Vám vyplatí. Jestliže si chcete najít nové kontaktní čočky sama, můžeme Vám ještě doporučit hydrogelové kontaktní čočky Proclear Compatibles Sphere. Mějte však prosím na paměti, že nevhodný výběr čoček nebo jejich parametrů není důvodem k reklamaci. Správně byste měla mít čočky odborně aplikované. Hezký den.
Marcela Nováková

Dobrý den, používám už tyto čočky několik let a jsem s nimi velice spokojená. Mám bohužel dost citlivé oči a u ostatních čoček jsem měla problém, že byly na oči moc tlusté a cítila jsem je v očích. Chtěla bych teď ale přejít na jednodenní čočky. Mohli byste mi prosím poradit nějaké, které by byly podobné těmto? Děkuji Marcela

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Marcelo, děkujeme za otázku. Doporučujeme Vám vyzkoušet TopVue Daily. Zákazníci, kteří je vyzkoušeli, si pochvalují zejména jejich jemný a pohodlný materiál, takže věříme, že budou příjemné i pro Vás. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Petr Skipala

Dobrý den, manželka používá tento typ čoček - 14 a -15 . A je s nimi velice spokojená. Myslíte že je možnost sehnat i vyšší dioptrie až do -20. Nebo doporučit jiné čočky? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Petře, díky za otázku. Čočky se bohužel vyrábí pouze do dioptrie -15,00. Podobné vlastnosti jako čočky TopVue Plus mají čočky Proclear Compatibles Sphere. Ty jsou dostupné až do dioptrie -20,00. Nemůžeme Vám ovšem garantovat, že budou pro manželku čočky Proclear 100% vyhovující. Nové čočky je vždy nutné vyzkoušet. Vaše paní by měla zvážit návštěvu u kontaktologa, kde bude mít možnost vyzkoušet zkušební pár čoček. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Oldřich K.

Jemné a pohodné. Nemá jim co vytknout. Vyhovují mi víc než předchozí značka (Soflens).

Jarda Hrubý

Nosím teď jednodenní čočky, ale raději bych čočky na víc dní. Když nosím jednodenní Acuvue Moist můžu zkusit tyhle Plus? Předem díky za tiip

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jardo, díky za otázku. Čočky určitě vyzkoušejte. Vaše jednodenní 1 Day Acuvue Moist i tyto TopVue Plus jsou vyrobeny z materiálu hydrogelového typu, takže je velká pravděpodobnost, že Vám budou čočky vyhovovat. Kdyby tomu tak náhodou nebylo, u čoček TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz a čočky nám můžete poslat zpět. V případě jakýchkoli dalších otázek se na nás neváhejte obrátit. Přejeme Vám hezký den.
Luboš

Měkké a pohodlné. Nemám žádné negativní připomínky.

Eliška Balašková

Dobrý den. Momentálně používám čočky Acuvue Oasys a po vyndání mám pocit suchého oka, ráno mívám trochu oteklá horní víčka. Prosím o doporučení jiné značky čoček. Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Eliško, děkujeme za otázku. Z Vašeho dotazu bohužel nedokážeme vyčíst možnou příčinu nepříjemných pocitů. Pokud by Vám neseděl silikon-hydrogelový materiál čoček, pak by problém mohly vyřešit tyto hydrogelové TopVue Plus. Pro začátek to bude dobrý první krok. U čoček funguje služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám na nich cokoli nevyhovovalo, můžete nám čočky vrátit. Až posoudíte, zda je problém způsoben materiálem čoček, můžeme pak případně zkoušet další řešení. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Diana Šmídová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat doposud jsem měla stejné dioptrie na obou očích. Po měrění mám těd na pravem oku skla -2,00 a na levem mám skla -1,75 orma -0,25 s tím že mi při měření řekli, že tento nepatrný rozdíl není tak znát. Nevím zda si ted objednat na obě dvě oči -2,00 dioptrie nebo to stále rozlišovat na levé i pravé. Čočky nosím v podstatě jen na sport , nenosím je nikdy po celý den. Děkuji Šmídová

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Diano, díky za otázku. Pokud nosíte kontaktní čočky pouze na sport, doporučili bychom Vám objednat jednodenní čočky TopVue Daily, případně TopVue One+. Pro občasné nošení jsou jednodenní čočky vhodnější. Pokud jde o dioptrii, doporučili bychom Vám dodržet i rozdíl. Tedy objednat pro pravé oko -2,00 a pro oko levé -1,75. U čoček TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám dioptrie nebo cokoli jiného nevyhovovalo, můžete nám čočky vrátit. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Marcela

Doporučíte mi k čočkám prosím vhodný roztok? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Marcelo, děkujeme za otázku. Doporučujeme Vám používat roztoky s obsahem hyaluronátu sodného. Tato látka čočky lubrikuje a poskytne Vám tak vysokým komfort nošení. Nejoblíbenější v naší nabídce jsou roztoky Gelone a Laim-Care. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme Vám hezký den.
Vlaďka Ballková

Čočky mě překvapily. Jou levné, ale celý měsíc jsem je nosila úplně bez problémů. Necítila jsem je, nezaznamenala jsem žádné opotřebení. Určitě si je zase objednám.

Hedvika Neugebauerova

Zprvu jsem si objednala na doporuceni čočky TopVue air..tyden jsem si musela zvykat,přesto me v oku malinko zavazely,predevsim pri mrkani. Pote,co jsem si precetla,ze jsou tyto cocky na krajich uzsi,kvuli ocnim vickum,objednala jsem si na zkoušku pár cocek TopVue plus. Po prvnim vlozeni naprosta zmena, v oku necitim vubec nic,ani cocky:D..za me tyto cocky jednicky!:)..roztok pouzivam Gelone, Laim care me stipal v ocich

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Hedviko, děkujeme za komentář. Jsme moc rádi, že jste našla kontaktní čočky, které Vám vyhovují. Na tomto příkladu je krásně vidět, jak důležité jsou pro oči vlastnosti materiálu. Pro Vás je evidentně vhodnější materiál hydrogelového typu s vysokým obsahem vody. Pokud bychom pro Vás mohli něco udělat, napište nám. Přejeme Vám krásný den.

Vlaďka Ballková

Čočky mě překvapily. Jou levné, ale celý měsíc jsem je nosila úplně bez problémů. Necítila jsem je, nezaznamenala jsem žádné opotřebení. Určitě si je zase objednám.

Tina

Mé oči snesou jen hydrogely. Přešla jsem z Frequency 55 a naprostá paráda.

Gabriela

Pěkný den, dříve jsem nosila čočky D55 PWR -2,25 BC 8,45 Dia 14,1 , které se již nevyrábí. Je možné využít tyto čočky jako alternativu i když mají jiné zakřivení a průměr? Děkuji G

Zákaznický servis

Dobrý den, Gabrielo, děkujeme za otázku. Mezi TopVue Plus a čočkami D55 jsou velmi drobné rozdíly. Doporučujeme Vám TopVue Plus vyzkoušet a osobně posoudit, jak Vám při nošení vyhovují. U čoček je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže se nemusíte bát zbytečné investice. V případě jakýchkoli dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Přejeme Vám hezký den.

Ondřej Kupka

S kontaktníma čočkama začínám. Nosím je asi druhý měsíc a je to fajn. Konečně jsem si náležite vychutnal 3D film.

Petra Pažoutová

Dobrý den, vracela jsem čočky TopVue Air a v rámci garance vrácení peněz jste mi navýšili kredit, děkuji Vám. Chci se zeptat, zda tuto služby mohu využít ještě jednou, nyní pro TopVue Plus (které jste mi doporučili místo TopVue Air). Pokud by mi nevyhovovaly i tyto čočky, vrátila bych se k původním jednodenním. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, díky za Váš dotaz. Ano, Garance pro Vás bude platit i u tohoto typu čoček. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Zdenka1996

Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, zda jsou tyto kontaktní čočky vhodnou náhradou za čočky SofLens 59, které jsem doteď nosila bez problémů nebo by byla změna materiálu pro oči velký šok. Soflens 59 jsou z Hilafilcon B a tyhle z Methafilcon A. Děkuji předem

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Zdenko, díky za otázku. Materiály jsou sice rozdílné, ale v obou případech jde o hydrogel - tedy vysoký obsah vody a nižší propustnost kyslíku. Zakřivení a průměr jsou totožné. Určitě Vám doporučujeme čočky vyzkoušet, protože u nich funguje služba Garance vrácení peněz. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Dagmar V.

Dobrý den, prosím o radu mám plusové dioptrie a marně se snažím sehnat barevné tónovací čočky, kdysi je dělal Focus poté Acuvue, existuje vůbec nějaký výrobce který je vyrábí? Krycí mi nevyhovují pouze tónovací. Moc děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Dagmar, díky za otázku. Záleží na tom, jaký hledáte odstín a jakou konkrétní dioptrii potřebujete. Napište nám prosím více podrobností. Zatím mějte hezký den.

Petr

Čočky jsou mi moc příjemné. I na konci měsíce.

Máří

Absolutní spokojenost. I na konci měsíce mám čočky jako nové. Zatím jsem u žádné značky takovou výdrž čoček nezaznamenala.

mirka

chtěla bych se zeptat které čočky by jste mi doporučili,,budu je mít poporvé, diop, _obě oči - 4:25 cyl _ 0:75 ax 80 pd u levého oka 60 jestli to je průměr nevím, chci si objednat topvue plus měsíční 6 čoček, moc děkuji za odpověd

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Mirko, díky za Váš dotaz. Protože máte naměřen cylindr, budete potřebovat torické kontaktní čočky. Nejsme si jistí, zda je cylindr 0,75 plusový či minusový, ale nevadí. Doporučujeme Vám objednat si kontaktní čočky TopVue Air for Astigmatism, které jsou případně dostupné i v balení po jednom kuse, které je ideální na vyzkoušení. Pokud je cylindr naměřen v minusové hodnotě, zvolte si pro pravé oko dioptrii -4,00 cylindr -0,75 a osu 80° a pro levé oko dioptrii -4,00 cylindr -0,75 a osu 60°. Pokud je ale cylindr naměřen v plusové hodnotě vyberte pro pravé oko dioptrii -3,50 cylindr -0,75 a osu 170° a pro levé oko dioptrii -3,50 cylindr -0,75 a osu 150°. U značky TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz. Pokud bychom pro Vás mohli udělat něco dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Martina

Dobry den, nyni pouzivam cocky topvue monthly, ktere maji prumer 14, ale topvue plus maji 14,2. Neni to problem? Nerada bych je vracela, ale mohli by ,,klouzat'' v oku?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Martino, díky za Váš dotaz. Obecně se tento rozdíl 0,20 v průměru označuje za bezproblémový. Každé oči jsou ale trochu jiné a tak Vám nemůžeme slíbit 100% spokojenost. Právě proto je u čoček zavedena služba Garance vrácení peněz. U nových čoček je vždy nějaké riziko, že nebudou vyhovovat. My Vám můžeme jedině doporučit čočky vyzkoušet. Pokud byste se chtěla zeptat na cokoli jiného, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme krásný den.
Marek

Vůbec je v očích necítím. Takhle pohodlné mi ještě žádné čočky nebyly. Cena je super.

Rudolf Galina

Jsou jemné, v očích je vůbec necítím. I tak se mi ale dobře nasazují. Velice dobře se mi nosí a nemám důvod hledat jiné čočky. Určitě doporučuji!!!

Šárka Janeckova

Dobry den,používám dlouho tyto cocky, ale v posledni dobe mam suché oci, čočky jakoby nesedi, jezdi. Měla jsem i nejaky zanet, poskrabane oci. Nekdy vidim mlhu. Jake jine byste mi doporučili?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Šárko, děkujeme za Váš dotaz. Problémy s tvorbou slzného filmu byste určitě měla konzultovat se svým očním specialistou. Teprve až v závislosti na jeho doporučení byste měla pokračovat v nošení kontaktních čoček. S naprostou jistotou Vám nemůžeme doporučit zřejmě žádné čočky. Je vždy nutné je vyzkoušet a my bohužel nemáme k dispozici zkušební kontaktní čočky. Jedině u čoček z řady TopVue je možné využít službu Garance vrácení peněz. Můžete vyzkoušet jednodenní TopVue Elite nebo měsíční TopVue Air. Bohužel nejsme schopni odhadnout jaké potřeby Vaše oči nyní mají. Pokud bychom pro Vás mohli něco udělat, napište nám. Přejeme hezký den.
Nikol

Dobrý den.proč čočky topvue elite nejsou i měsíční?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Nikol, díky za Váš dotaz. Kontaktní čočky TopVue Elite jsou jednodenní kontaktní čočky a patří pod značku TopVue. Značka nabízí jednodenní, čtrnáctidenní i měsíční čočky. Perioda výměny záleží na vlastnostech materiálů, ze kterých jsou čočky vyrobeny a také na postupech při výrobě. Používat stejný název pro dva typy čoček by nebylo úplně ideální. Zákazníci by si čočky pravděpodobně pletli. Elite jsou jednodenní hydrogelové čočky a TopVue nabízí měsíční čočky z hydrogelu pod názvem TopVue Plus. Můžete čočky vyzkoušet, a pokud s nimi nebudete spokojená, můžete využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Jarek Rusnok

Tyhle jsou moje třetí. Měl jsem čočky od CV i od Alconu. Tyhle mi sedí nejlíp. Tamty nebyly špatné, ale při nošení jsem o nich vědět. Tyhle v očích necítím nikdy.

Eliska

Dobry den, hledam nahradu za kontaktni cocky Frequency 55, ktere mam momentalne v dipotriich -6.25 a -6.50. Podle dostupnych informaci se cocky TopVue Plus zdaji jako adekvatni nahrada, bohuzel se mi vsak nedari najit v odpovidajicich dioptriich. K dispozici jsou pouze v -6.50. Rada bych se zeptala, zda v -6.25 nejsou vubec dostupne nebo jen ve vybranych obchodech? Dekuji.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Eliško, díky za Váš dotaz. U kontaktních čoček TopVue Plus je přidáváno 0,25 dioptrie pouze do 6,00. Pak se již přidává po 0,50. Bohužel tomu tak je u poměrně velkého počtu značek a typů čoček. Další alternativou k Frequency 55 jsou Biomedics 55 Evolution, ale i u nich je stejný problém s dioptrií. Pokud je nutné parametry čoček upravovat, obecně se doporučuje hodnoty spíše podhodnotit a vybrat si tedy dioptrie nižší. Zda Vám ale bude tato korekce vyhovovat nedokážeme předem říci. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Vlaďka Dina

Dobrý den, znamená to, že když balení měsíčních čoček obsahuje 6ks, je jedno balení na min. 3 měsíce?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Vlaďko, díky za Váš dotaz. V případě, že máte pro obě oči naměřenou stejnou dioptrii, pak Vám balení 6 kusů čoček vydrží na tři měsíce nošení. Pokud potřebujete pro každé oko jinou dioptrii, je nutné objednat si dvě balení čoček, každé s příslušnou dioptrií. Jestli se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.

Milan

Dobrý den, prosím o radu. Aktuálně používám měsíční čočky Biofinity ze silikon hydrogelového materiálu. Vidím v nich dobře po celý den, nicméně během dne se komfort nošení zhoršuje a ve tmě ještě více. Myslíte, že to může být materiálem a měl bych zkusit hydrogelové čočky, např. Top Vue plus? U nich mě ale zaráží nízká propustnost kyslíku. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Milane, díky za Váš dotaz. Tohle je velice těžké odhadnout. Samozřejmě může jít o nevhodný typ materiálu, který si dost dobře nesedí se složením Vašeho slzného filmu. Dochází pak k většímu hromadění nečistot a viditelnost skrz čočku může být negativně ovlivněna. Vyzkoušet čočky z jiného materiálu samozřejmě můžete, ale doporučujeme Vám zkoušet kontaktní čočky z řady TopVue, u kterých je možné využít službu Garance vrácení peněz. Můžete vyzkoušet i TopVue Air, které jsou sice také ze silikon-hydrogelu, ale jejich vlastnosti se od Biofinity lehce liší. U některých nositelů mohou hrát roli i velice drobné rozdíly v propustnosti kyslíku a obsahu vody. Zkoušení jiných značek kontaktních čoček by pro Vás mohlo být velmi finančně náročné, protože jiné značky v naprosté většině nenabízí malá balení, ani žádnou službu podobnou Garanci vrácení peněz. Pokud budete mít jakékoli další dotazy, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Erika Havlíková

U mě rozhodně spokojenost. V očích je necítím. Cena je perfektní. Rychle se staly mými nejoblíbenějšími čočkami.

Ota

Žádné čočky, u kterých je v materiálu více vody, než kyslíku mi ještě nevydržely v tak skvělém a svěžím stavu až do konce měsíce. Jsem s nimi naprosto spokojen.

Irma L.

Častěji nocím tyhle měsíční. Ale objednávám si i jednodenní Elite kvůli nějakým těm aktivnějším činnostem a hlavně do bazénu. Se značkou jsem více než spokojená.

Helena Krupicová

Dobrý den, mohu vyzkoušet tyto čočky(Top Vue Plus na 30 dní), když jsem předtím měla Avaira (8,5 - 14,2) a potom Top Vue Premium(8,6 - 14,2), které byly na 14 dní. Parametry jsou stejné jako u Top Vue Premium, myslíte, že by mi mohly vyhovovat?Ráda bych měla měsíční. Děkuji. Krupicová Helena.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Heleno, díky za Váš dotaz. Z Vašeho komentáře nevyplývá, zda jste byla s dosavadními čočkami spokojená, nebo zda Vám byly při nošení nepohodlné. Pokud jste byla s čočkami spokojená, doporučujeme Vám TopVue Air. Samozřejmě můžete vyzkoušet i TopVue Plus. U TopVue můžete, při dodržení podmínek, případně využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Gabriela

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Po 8 letech bych chtěla přejít na jiné kontaktní čočky. Nosila jsem UltraSilk 55 AC. A hledám vhodnou alternativu místo těchto čoček. Narazila jsem na TopVue Plus, jsou vyrobeny ze stejného materiálu Methafilcon A. A jsou téměř identické jako UltraSilk 55 AC. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Gabrielo, díky za dotaz. Ano, alternativu jste si našla správně. TopVue Plus mají asférický design, který slouží ke korekci sférických aberací a jsou také jemně modře zabarveny. Dovolíme si tvrdit, že TopVue pro Vás budou perfektní volbou. Pokud by Vám ale z jakéhokoli důvodu nevyhovovaly, je zde možnost využít službu Garance vrácení peněz. V případě dalších dotazů nám napište. Zatím přejeme hezký den.
Romana

Dobrý den. Můžu si nechat čočky nasazené i na noc a spát s nimi? Díky za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Romano, díky za dotaz. TopVue Plus bohužel nejsou pro přespávání vhodné. Jsou vyrobeny z hydrogelového materiálu. Kontinuální čočky se vyrábí z materiálů silikon-hydrogelových, protože mají vysokou propustnost pro kyslík a očím se tak dostane dostatek kyslíku i během spánku, když jsou oči zavřené. V každém případě je tento způsob nošení nutné předem probrat se svým očním lékařem. Kontinuální čočky nemusí být vhodné pro všechny oči. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme hezký den. Mějte se hezky.

Katarína L.

Dobrý den, já tedy musím říct, že mi čočky velmi vyhovují. Nikdy jsem s nimi neměla žádné problémy a ani nepříjemné pocity při nošení. Jsou mi moc příjemné.

láďa krizo

jsou příjemný i při dlouhým nošení. nandám je třeba v půl pátý ráno a vyndám v devět večer a čočky i oči sou úplně ready. takže spokojenost největší!

Eliška

Já jsem pohodlnější a kvalitnější čočky neměla. Pro moje oči jsou úplně top!

Barbora Mrazova

Dobrý den, před necelým půl rokem jsem přešla z Proclear Compatibles Sphere na TopVue Plus a ačkoli cítím určitá vylepšení (zejména že nemám vždy ke konci dne červené oči a že se netrhají), není to stále úplně ideální. Z nějakého důvodu jsem musela čočky TopVue Plus vždy vyměnit u pravého oka ještě dřív než po uplynutí jednoho měsíce kvůli škrábání, pálení a neostrému vidění. Měli byste prosím doporučení na ještě jiné čočky? Mám LO: -3.25 a PO: -5.00, DIA: 14.20, BC: 8.60. Mockrát Vám děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Barboro, děkujeme za Váš dotaz. Je nám líto, že máte s čočkami trable, ale naprosto chápeme, že hledáte čočky, o kterých nebudete během nošení vůbec vědět. Zřejmě budou Vaše oči citlivější. My Vám můžeme nabídnout několik rad. Ideální je, mít u sebe vždy oční kapky nebo sprej, s jejichž pomocí očím rychle ulevíte, zvýšíte pohodlí nošení a oči osvěžíte. Z naší nabídky Vám můžeme nabídnout oční kapky Laim-Care v praktickém a dokonale hygienickém balení. Z očních sprejů by Vám mohl pomoci Laim Moisture. Další rada, kterou Vám můžeme nabídnout, je přechod na jednodenní čočky. Můžete je vyzkoušet na určitou dobu a posoudit, zda je pro oči tento způsob nošení vhodnější. Doporučujeme Vám vyzkoušet jednodenní TopVue Elite. Pro citlivé oči je každodenní perioda výměny čoček jistě lepší, než měsíční nošení. Vyzkoušejte některou z možností a samozřejmě se na nás můžete obrátit se všemi dalšími dotazy. Přejeme hezký den.
Gábina Zuklová

Super. Snad jako jediné čočky mi vydrzely cely mesic. Jiné jsem vyhazovala po dvou až třech tydnech. Urcite doporucuji.

Eva Ortová

Dobrý den, mám zakřivení 8,9. Je to problém?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Evo, děkujeme za Vaši otázku. Při výběru kontaktních čoček je nejdůležitějším faktorem použitý materiál. Čočky z řady TopVue mají asférický design a hodnota zakřivení tedy nehraje podstatnou roli. Čočky můžete bez obav objednat a případně využít službu Garance vrácení peněz. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Lada Oravcová

Ani jsem nečekala, že půjde o takhle skvělé čočky. Myslela jsem, je jen vyzkouším, ale příjemně mě překvapily, takže u nich zůstávám. Navíc je příjemná i cena

Petra Suková

Dobrý den, tyto čočky mají stejnou barvu jako topvue monthly? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Petro, děkujeme za Váš dotaz. TopVue Plus mají jemně modré manipulační zabarvení. Je možné, že toto zbarvení bude výraznější než u TopVue Monthly. V každém případě není vidění ani pohodlí při nošení nijak ovlivněno. Přejeme hezký den.

Karol

Dobrý den. Myslím, že mé oči jsou celý den moc spokojené :) materiál mi sedí a cena taky :D

Lenka Soldánová

Také jsem zkusila kvůli konci výroby frequency a jsou ok

František Mach

Čočky jsem objednal jako náhradu za Frequency, které se už nevyrábí. Jsem s nimi spokojený ve všech směrech.

R. Čížek

Vyzkoušel jsem je poprvé a jsem s nimi naprosto spokojený.

Marcela Mácová

´Dlouho jsem hledala náhradu za čočky Surevue. Tyhle jsou super a ještě za dobrou cenu. Jen jsem si musela oproti Surevue na každé oko přidat 1/2 dioptrie. Stalo se to někomu? Brýle mám stále stejné několik let a vidím s nimi dobře

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Marcelo, děkujeme Vám za komentář. Mezi brýlemi a čočkami může být v dioptriích rozdíl, zejména při vyšších dioptrických korekcích. Je to z důvodu vzdálenosti čočky od oka. Kontaktní čočka se vkládá přímo do oka, zatímco brýlová čočka je od oka vzdálena 12 - 14mm. Pokud si nejste jistá, jaké dioptrie v současné době potřebujete u kontaktních čoček, doporučujeme Vám návštěvu kontaktologa, který znovu provede přeměření. Přejeme hezký den.

Pavlina

Dobry den, mam zakriveni 8.8, dia 14. Jsou tyto cocky i pro me? Lze zaslat zkusebni par? Dekuji za odpoved.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Pavlíno, děkujeme za Váš dotaz. Čočky jsou dnes již velmi přizpůsobivé a tento rozdíl v parametrech by neměl působit problémy. Jde ale o velice individuální záležitost a zda jsou čočky i pro Vás, poznáte opravdu až po vyzkoušení. V případě, že máte zájem o zkušební pár, můžete objednat dva kusy TopVue Plus (1 čočka). Případně můžete objednat i toto balení šesti čoček a využít služby Garance vrácení peněz. Když Vám čočky nebudou vyhovovat, můžete je dle platných podmínek vrátit a získat zpět své peníze. Přejeme Vám hezký den.

Černý L.

Objednávám už jedině tyto, jsou kvalitní a za skvělou cenu

Bára

Snadná aplikace, minimální únava očí a velmi pohodlné nošení!

Ivo Pallich

Dobrý den, dnes jsem od vás obdržel nabídku na kontaktní čočky TopVue Plus (6 čoček) za 336,- Kč. Doposud jsem mnoho let používal čočky Frequency 55 (6 čoček) Dioptrie: +3.50, Zakřivení: 8.80, Průměr: 14.20. Nabízené čočky však mají zakřivení 8,6 oproti původním Frequency 55, které měly zakřivení 8,8. Může mně tento rozdíl způsobit problém? Existuje nějaká studie - porvnání obou typů čoček. Za vaši odpověď předem děkuji.

Zákaznický servis - Martina

Dobrý den, Ivo, dnešní výroba čoček umožňuje poměrně velkou toleranci parametrů, tzn. že tento rozdíl by Vám neměl při nošení čoček vadit. Studie bohužel k dispozici nemáme, tato situace je velmi individuální a záleží na každém nositeli. Pokud byste se rozhodl čočky vyzkoušet a nevyhovovaly Vám, můžete využít naší služby Garance vrácení peněz. Děkujeme za Váš dotaz a přejeme hezký den.

Zuzana Urstová

Dobrá cena za výbornou kvalitu!

Petra J.

Čočky se mi dobře nasazují, jsou pohodlné a ještě jsem s nimi neměla jediný problém!

Kotas Luboš

Pro mě celkem milý překvapení, v očích skvěle drží a jsou celý den příjemné (ani jednou jsem ještě nepotřeboval kapky) a lehce se s nimi manipuluje.

Eliáš M.

Při používání mi nerudnou oči a čočky vydrží komfortní po celý měsíc.

ZDEŇKA BARCALOVA

Dobrý večer používám uz hrozne moc le kontaktni čočky surewue a uz se nevyrábí mam zajem o tyto ale mam 14.00 a 8.40 tyto maji 14.2 a 8.60 jaky je v tom rozdíl dekuji

Zákaznický servis

Dobrý den, kontaktní čočky jsou dnes již vyráběny z velmi přizpůsobivých materiálů a TopVue Plus mají navíc asférický design, takže rozdíl v zakřivení není důležitý. Navíc u těchto čoček garantujeme vrácení ceny, pokud by Vám nevyhovovaly. Nabízíme tedy jedinečnou možnost vyzkoušení nových čoček bez rizika.

Štěpán Kučera

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na rozdíl mezi čočkami Topvue Air (www.cocky-kontaktni.cz/topvue-air-6-cocek-roztok-gelone-360-ml) a těmito. Jedná se mi o porovnání propustnosti kyslíku, obsah vody a celkovou funkčnost (názor odborníka). Chtěl bych zkusit jiné čočky, jelikož se mi již zmíněné Topvue Air v posledních dvouch objednávkách pokaždé ke konci měsíce začali "mlžit" a i jejich nošení způsobovalo značné podráždění a začervenání očí. Případně jaké byste doporučili vy. Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, porovnání těchto čoček není úplně možné, protože TopVue Air jsou silikon-hydrogelové čočky a TopVue Plus hydrogelové. Pokud jde o porovnání propustnosti kyslíku, pak vyšší mají TopVue Air, ale obsah vody je vyšší u TopVue Plus. Doporučujeme tedy vyzkoušet i TopVue Plus.

Miriam Z.

Velmi pohodlné čočky, vydrží příjemné i dlouho do noci.

Monika

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou mají tyto čočky propustnost kyslíku, děkuji za odpověď.

Zákaznický servis

Dobrý den, propustnost kyslíku u čoček TopVue Plus je 27 Dk/t.

Radek

Velmi příjemný materiál, spokojenost