TopVue Premium for Astigmatism (1 čočka)

106 Kč
98% doporučuje
Skladem
Výhodnější balení: TopVue Premium for Astigmatism (3 čočky) - 298 Kč (ušetříte 20 Kč)
Kdy odešleme? pondělí 20.5. vyberte parametry
Přidat parametry pro druhé oko
Přidat 239 Kč
Osobní odběr (1–2 dny) od 29 Kč *
PPL (1–2 dny) od 65 Kč *
Česká pošta (1–2 dny) od 69 Kč
GLS (1–2 dny) od 69 Kč
* Pro objednávky nad 1 600 Kč je poštovné zdarma

Kontaktní čočky TopVue Premium for Astigmatism

TopVue Premium for Astigmatism jsou torické kontaktní čočky korigující astigmatismus. Design čoček zajišťuje stabilní polohu čočky na oku. TopVue Premium for Astigmatism jsou extrémně prodyšné a zároveň mají vysoký obsah vody.

TopVue Premium for Astigmatism nabízíme také v základním balení po 3 čočkách.

Vysoce prodyšné

Schopnost přenosu kyslíku činí u TopVue Premium for Astigmatism 104 Dk/t. Tento transport kyslíku k rohovce probíhá prostřednictvím mikroskopických kanálků.

Pohodlné už od prvního nasazení

Blistr, ve kterém jsou TopVue Premium for Astigmatism dodávané je naplněn roztokem obohaceným zvlhčující látkou - hyaluronátem sodným. Je to látka přirozeně se vyskytující v lidském organismu, která díky svým vlastnostem dodává čočkám potřebné zvlhčení, aniž by jakkoli dráždila oko. Čočky jsou proto pohodlné po celou dobu nošení.

Účinná pomoc při astigmatismu

Astigmatismus je refrakční vada, která je způsobena odchylkou rohovky od pravidelného asférického tvaru. Pro dosažení správné korekce oka postiženého astigmatismem je třeba určení cylindru a stupně osy.

Stabilní na oku

Díky speciálnímu tvaru a rozložení hmoty balastu TopVue Premium for Astigmatism je zachován přirozený pohyb očního víčka po čočce a její stabilita je pozitivně ovlivňována mrkáním. Stabilní polohou čočky na oku je zajištěno, že cylindr a osa čočky jsou na místě, které je potřeba korigovat.

Vlastnosti - TopVue Premium for Astigmatism (1 čočka)

Výrobce: TopVue
Zakřivení (BC): 8.60
Průměr (DIA): 14.20
Velikost balení: 1 čočka
Propustnost kyslíku: 104 Dk/t
Vyměnit za: 14 dnů
Expirace: 24 měsíců a více
Obsah vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrický rozsah: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Mohu v čočkách spát?: Ne
UV filtr: Ne
Jméno produktu: TopVue Premium for Astigmatism
Zdravotnický prostředek: Ano

Ostatní také zakoupili

Komentáře (84)

Máte nějaké otázky nebo názor?
Kristyna Diblikova

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem čoček. Pravé oko- dioptrie-0,25, Dp cylindr-0,25, osa cylindr 95. Levé oko dioptrie -0,25, Dp cylindr-0,50, osa cylindr 65. Některé zkratky nedokážu rozluštit takže nevím podle čeho vybírat. Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Krystýno, děkujeme Vám za komentář. Dle Vaše brýlového dioptrického zápisu máte velice nízký stupeň astigmatismu. Protože jsou Vaše cylindrické hodnoty nízké, bude nutné je převést na sféru. Ke korekci zraku tak budete potřebovat sférické čočky. Ke korekci pravého oka byste měla mít čočku s hodnotou dioptrie -0,25 a ke korekci levého oka byste měla mít čočku s hodnotou dioptrie -0,50. Jestliže s čočkami nemáte zkušenosti doporučovali bychom Vám spíše jednodenní čočky. Tyto čočky nevyžadují žádnou péči, protože si každý den aplikujete nové, perfektně čisté čočky. Z našeho sortimentu bychom Vám nabídli čočky TopVue Daily nebo TopVue Elite+. Pokud trváte na čtrnáctidenních čočkách, pak sférická Varianta těchto čoček je TopVue Premium. K těmto čočkám budete vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Na závěr bychom Vás chtěli informovat, že na vybraná balení čoček TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky v nějakém směru nevyhovovaly a splňovala byste podmínky služby, mohla byste ji využít a investice za čočky by se Vám tak vrátila. Pokud máte další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Tereza

Dobrý den, chtěla bych se poradit. Na pravém oku mám hodnoty SPH -0,75; CYL -0,50; AX 74. Na oku levém mám hodnoty SPH -1,00; CYL -0,50; AX 104. Jaké hodnoty u kontaktních čoček by byli pro korekci vhodné? Děkuji.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Terezo, děkujeme Vám za otázku. Ačkoliv máte naměřené cylindry, jsou jejich hodnoty prozatím nízké a budeme je převádět na sféru. Ke korekci zraku Vám proto prozatím budou stačit klasické sférické čočky, např. TopVue Premium. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,00. Pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,25. Vybraná balení čoček TopVue disponují službou Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky z jakéhokoliv důvodu nevyhovovaly, můžete je dle podmínek služby v prokliku vrátit a my Vám vrátíme peníze. Jelikož se jedná o vícedenní čočky, nezapomeňte si k nim pořídit roztok k péči, např. Gelone. V případě dalších otázek jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Pavla

Dobrý den, mám dioptrie na jedno oko -4,0 a na druhé oko -3,5, cyl -1,25 a osu 70. Jaká bude prosím korekce pro čočky? Děkuji Pavla V.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Pavlo, děkujeme Vám za otázku. Pro první oko budete potřebovat sférickou čočku, např. TopVue Premium, s hodnotou dioptrie -3,75. Pro druhé oko budete potřebovat torickou čočku, např. tuto, se stejnými parametry, které jste uvedla (v případě tohoto oka se parametry shodou okolností nezmění) - tedy s hodnotou dioptrie -3,50, cylindru -1,25 a osy 70°. Vybraná balení čoček TopVue disponují službou Garance vrácení peněz. Pokud Vám čočky nebudou vyhovovat, můžete je vrátit a nepřijdete o své peníze. V případě dalších dotazů jsme Vám plně k dispozici. Hezký den.
Barbora

Dobry den, pred rokem jsem mela na zkousku tyto cocky objednala jsem tak jak bylo predepsano u lekare, -0,75 -0,75 ale delo se mi to, ze na dalku jsem videla dobre a na blizko se mi zdvojily posmenk na mobilu i pocitaci. Jak kdyby clovek byl opily. Mam oci -1,25 cyl -1,0 osa 180, -1,25 cyl -1,0 osa 170. Mam zkusit objednat takto? Dekuji za odpoved

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Barboro, děkujeme Vám za otázku. Jestliže máte brýlové dioptrické hodnoty na jednom oku -1,25, cylindr -1,00, osa 180° a na druhém oku máte dioptrii -1,25, cylindr -1,00 a osa 170°, pak bude nutné hodnoty pro nákup čoček upravit. Pro první oko byste měla mít čočku s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -0,75 a osy 180°. Ke korekci druhého oka z Vašeho zápisu byste pak měla mít čočku s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -0,75 a osy 170°. A protože jde o měsíční čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat ještě vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Jáchym Neuman

Díky těmto čočkám jsem se rozhodl pro vícedenní :) Je fajn, že nějaký výrobce vyrábí i kusovky.

Katerina

Dobrý den chci se zeptat na jednom oku mám cilindr a na druhém ne nejde mi dokončit objednávku.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za otázku. Jestliže na druhém oku cylindrickou hodnotu s osou nemáte, pak budete ke korekci zraku na daném oku potřebovat čočku pouze sférickou čočku TopVue Premium. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Dagmar Hromkova

Dobrý den, nosím dioptrické brýle multifokální -levé oko +1,25, cyl. +0,50 Axis 10, ADD 1,50, PD 31 pravé oko +1,75,, Add1,50, PD 31,5. brýle do dálky pravé oko +1,75, levé oko +1,25, cyl, +0,50 axis 10, PD 31 levé oko +1,25, +0,50. axis 10, PD31 na čtení +3,25, PD31,5, levé oko +2,75, + 0,50, axis PD10, 31 Zkoušela jsem v optice již hodně Variant. Zatím mi při zkoušce nejlépe vyhovovala kombinace Alcon dailles 1,25 , Add+2,50 (není úplně dobrá střední vzdálenost ale posílí oko, tak že můžu čist na mobilu. Pravé oko vyhovuje nejvíce Bio True one day+1,75, add high. Asi 5 kombinace v optice. Stále ale to levé oko není ideální ale posílí celkově blízko. A na druhé straně zase pravé oko posílí dálku. Proto by mě zajímalo jestli pro to levé oko by nešlo třeba zvýšit cylindr a zkusit tyto astigmatické čočky. Děkuji za radu.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Dagmar, děkujeme Vám za komentář. Korekce presbyopie je pro mozek velmi náročná a mnohdy není korekce zraku 100% čistá. Akomodace (zaostřování) oka už nepracuje naplno, a tak se může stát, že oko může zvládnout dobře korekci právě jen na blízko a dálku, ale střední vzdálenost už nemusí být dobrá. Velkou roli také hraje optika čočky, která není u jednotlivých značek stejná. Dalším důležitým aspektem, který hraje roli v dobré korekci jsou vhodné velikostní parametry čoček. Pakliže je čočka na oku perfektně vycentrovaná (usazena ve správné pozici), měla by být korekce zraku dobrá na všechny vzdálenosti. Při hledání vhodných multifokálních kontaktních čoček zkrátka hraje roli příliš mnoho faktorů a není jednoduché všechny splnit. Dle zápisu je vidět, že situaci aktivně řešíte s odborníkem, což je dobře, protože teoreticky byste měla mít hodnotu adice u čoček nižší (stejnou jako na brýlích). Často se však stává, že teoretické hodnoty je nutné upravit dle potřeb klienta a zvláště pak u multifokálních čoček. Nicméně nikdy se to neřeší navyšováním cylindrických hodnot. Korekci je nutné v první řadě řešit osobně s odborníkem, který může dioptrické hodnoty případně upravit dle Vašich potřeb. Takto na dálku si netroufáme poradit Vám nic konkrétního. Děkujeme Vám za pochopení. Hezký den.

Simona Pakostová

Dobrý den, měla bych zájem o čočky, dle předpisu jsou hodnoty pro brýle Pravé oko - sféra dioptrie -4,75, cylindr -0,75 a osa 85, Levé oko - pouze sféra dioptrie -4,75, bez cylindru a osy. Je možné doporučit jaké čočky zvolit? Mnohokrát děkuji.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Simono, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se Vám na pravém oku začíná projevovat poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Na levém oku prozatím astigmatismus dle brýlového zápisu není. Pro každé oko proto budete potřebovat jiný typ kontaktních čoček. Pro pravé oko budete potřebovat torickou kontaktní čočku, např. tuto, s hodnotou dioptrie -4,50, cylindru -0,75 a osy 90°. Pro levé oko budete potřebovat sférickou variantu TopVue Premium s hodnotou dioptrie -4,50. Výhodou čoček TopVue je služba Garance vrácení peněz, kterou výrobce poskytuje k vybraným balením. Pokud Vám čočky nebudou vyhovovat, můžete je vrátit a nepřijdete o svou investici. V případě dalších otázek nám napište, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Marie

Dobrý den, Chtěla bych si objednat na zkoušku tyto kontaktní čočky. Parametry oči mám na pravé oko +2,25,CYL. -3,0, OSA 5 Levé oko +1,25,CYL - 3,0, OSA 160. Děkuji o doporučení.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Marie, děkujeme Vám za komentář. Dle Vašeho zápisu máte už vyšší stupeň astigmatismu, který bude nutné řešit torickými čočkami se značkou XR, které rozšiřují běžný dioptrický rozsah. Z naší nabídky Vám můžeme nabídnout jen čočky od společnosti CooperVision, a to Biofinity XR Toric nebo Proclear Toric XR. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +2,25, cylindru -3,25 a osy 5° a ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -1,25, cylindru -2,75 a osy 160°. Správně byste měla mít čočky před nákupem na internetu odborně aplikované. Na této mapě si můžete vyhledat očního specialistu ve Vašem okolí, který s výrobcem výše uvedených čoček spolupracuje. Vyhnete se tak nevhodné investici, kterou by se nákup nepadnoucích čoček mohl stát. Oční specialista může v případě potřeby upravit teoretický výpočet dioptrických hodnot tak, aby korekce byla nositeli maximálně komfortní. Pakliže se nakonec rozhodnete čočky zkusit sama, mějte prosím na paměti, že na nevhodně zvolené čočky není možné uplatnit reklamaci. V případě dalších otázek se na nás neváhejte obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Klára Zbytková

Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet čočky. Mohli by jste mi prosím poradit s výběrem, chci prvně koupit jeden pár a pak uvidím. Mám cylidry. Hodnoty očí: Pravé SPH -0,50, CYL -2,75, AX 180, PD 29 Levé - SPH -0,25, CYL -2,75, AX 175, PD 30 Předem děkuji za pomoc s výběrem Zbytková

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, děkujeme Vám za komentář. Nejprve je nutné upravit brýlový zápis. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,75, cylindru -2,25 a osy 180°. Pro levé oko bude mít čočka hodnotu dioptrie -0,50, cylindru -2,25 a osy 180°. Správně byste měla mít kontaktní čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Ten Vám na základě zkoušky doladí parametry čoček tak, aby Vám vyhovovaly a korekce zraku byla dokonalá. Pokud si čočky pořídíte sama bez odborné pomoci, mějte na paměti, že na nevhodně zvolené čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit případnou reklamaci. Vybraná balení čoček TopVue však disponují službou Garance vrácení peněz. Pokud Vám čočky nebudou vyhovovat a budete splňovat podmínky služby, bude možné čočky vrátit a nepřijdete o svou investici. Rádi bychom Vás upozornili, že je možné, že Vám zpočátku nebude korekce příjemná. Přeci jen máte vysoké hodnoty cylindru a korekce je pro mozek náročnější. Noste čočky nejprve doma na pár hodin denně a postupně zvykejte oči i mozek. Nezapomeňte, že se jedná o vícedenní čočky a budete potřebovat i roztok k péči. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. Gelone. Pokud budete mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Eva

Dobrý den, v optice mi naměřili hodnoty -1,75=0,50, 173° pro pravé oko a pro levé oko -1,75=0,50, 9°. Mohla bych vás poprosit o radu jaké čočky si objednat, jelikož jsem nenašla čočky s cylindrama většími než 0,75.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Evo, děkujeme Vám za komentář. Dle zápisu se u Vás rozvíjí poměrně častá vada - astigmatismus. Jak jste si ale všimla, torické (astigmatické) čočky se vyrábějí až od hodnot cylindru -0,75. Nižší hodnoty cylindru je nutné přepočítat na sféru. Ke korekci zraku tak budete potřebovat klasické sférické čočky např. TopVue Premium nebo TopVue Daily. Po přepočtu budete na obě oči potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,00. Dovolte nám Vás ještě upozornit, že u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly a bude splňovat podmínky služby, můžete ji využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla nějaké další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Anna Medková

Dobrý den, prosím o informaci jaké čočky objednat když mám na pravém oku dle předpisu napsáno =1,5=0,25 90, a na levém =1,5=0,5 90. Děkuji za informaci.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Anno, děkujeme Vám za otázku. Dle zápisu se u Vás rozvíjí poměrně častá refrakční vada - astigmatismus. Cylindrické hodnoty jsou však zatím příliš nízké a bude nutné je přepočítat na sféru. Ke korekci zraku bychom Vám tedy nabídli sférickou variantu těchto čoček - TopVue Premium. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,50 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75. Protože se jedná o čtrnáctidenní čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok např. Laim Care, se kterým budete o čočky pečovat. Jestliže s čočkami začínáte zvažte i možnost jednodenních čoček např. TopVue Daily. K jednodenním čočkám nepotřebujete žádný roztok a v případě poškození čočky v důsledku začátečnické neobratnosti není finanční ztráta tak velká. Navíc u vybraných čoček TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Miroslava Lefnerová

Dobrý den, nechávala jsem si měřit v optice oči kvůli čočkám ale nemám tam psanou Cylindr ani Osu na pravé oko mám -2.25 a na levé oko -1.50 a chtěla jsem si zkusit objednat topvue.premium for astigmatism ale nevím ty parametry jaký mám dát. Děkuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Miroslavo, děkujeme Vám za otázku. Pokud máte naměřené pouze minusové dioptrie máte klasickou krátkozrakost a budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček - TopVue Premium. Čočky TopVue Premium for Astigmatism jsou určené pro osoby trpící Astigmatismem. Jedná se tedy o rozdílné refrakční vady. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Daniela

Dobrý den pakliže mám u čočky napsanou osu cylindru nula (u brýlí 5) a ve vaší nabídce 0 není, mám brát hodnotu osy 10, nebo jakou? celý zápis čočky je dioptrie: 0, cylindr: -1,25, osa: 0 (u brýlí pak dio: 0, cyl: -1,00 , osa: 5)

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Danielo, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se obecně vyrábějí v omezeném rozsahu. To znamená, že je často nutné brýlový zápis pro nákup čoček upravit. Jestliže tedy máte brýlovou hodnotu dioptrie +0,00, cylindru -1,00 a osy 5°, pak byste ke korekci zraku měla mít čočku s hodnotou dioptrie +0,00, cylindru -0,75 a osy 10°. A protože se jedná o čtrnáctidenní čočky s denním režimem nošení, pak budete k čočkám potřebovat ještě roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Petr

Dobrý den, mám od doktora napsané tyto hodnoty PO: -1,25CY a 175° LO: -0,75 a 45° Jaké čočky si mám objednat děkuji.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Petře, děkujeme Vám za otázku. Váš zápis je neúplný. Chybí hodnota sférické dioptrie. V zápisu uvádíte pouze hodnotu cylindru a osy. Jestliže máte u obou očí před hodnotami uvedeno 0,0 nebo slovo "plano", znamená to, že je hodnota sférické dioptrie +0,00. V takovém případě budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,00, cylindru -1,25 a osy 180°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +0,00, cylindru -0,75 a osy 50°. Protože se jedná o čtrnáctidenní čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat ještě roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. Gelone. Pokud jsme Váš dioptrický zápis vyhodnotili mylně, nebo si nejste jistý s porovnáním hodnot, můžete nám fotografii dioptrického zápisu poslat na info@cocky-kontaktni.cz. Jestliže máte další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Zuzana

Dobrý den, dostala jsem parametry očí pro pravé oko: +1.5 dioptrie, -1.25 cylindr a osu 170° a pro levé: +2.25 dioptrii, -1.75 cylindr a osu 180°. Měla bych si s těmito parametry objednat čéčky nebo něco pozměnit? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Zuzano, děkujeme Vám za otázku. Vaše dioptrické parametry jsme zkontrolovali a pro nákup kontaktních čoček je není nutné upravovat a můžete je zadat tak, jak jsou. Protože máte zájem o čtrnáctidenní čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok, se kterým budete o čočky pečovat např. AQ Pure. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Petra

Dobrý den, na receptu na jednoohniskové brýle je uvedeno: sph -5,00, cyl +2,25, axis 100. Doporučení na KČ: sph -2,75, cyl -2,25, ax 10, BC 8,7 nebo 8,8. Opravdu si mohu objednat čočky s o tolik nižšími dioptriemi? A ta osa je taky v pořádku? Děkuji

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu a pouze se mínusovými cylindrickými hodnotami. Ve Vašem případě se tedy musí celý brýlový předpis upravit a tato úprava se projeví v celém zápisu - v dioptriích, cylindru i ose. Dle našeho přepočtu nám vychází cylindrická hodnota odlišně než uvádíte a budete tedy potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -2,75, cylindru -1,75 a osy 10°. Správně byste ovšem měla mít před nákupem na internetu čočky vybrané a odborně aplikované očním specialistou. Tato služby bývá zpravidla zpoplatněná, jedná se však o investici, která se určitě vyplatí. Vyberete-li si čočky sama, mějte na paměti, že na nevhodně vybrané čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit případnou reklamaci. Pokud si přeci jen chcete čočky pořídit sama, mohla byste vyzkoušet tyto čtrnáctidenní čočky nebo měsíční TopVue Air for Astigmatism. Značka TopVue nabízí službu Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky z jakéhokoliv důvodu nevyhovovaly, můžete je vrátit a nepřijdete tak o své peníze. Vzhledem k tomu, že se jedná o vícedenní čočky, nezapomeňte, že budete potřebovat i roztok k péči o čočky, např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Lenka

Dobrý den, mám naměřenou hodnotu dioptrie levé oko +0.50, cylindr -0.50, osa 100, práve diop.+0,5, osa 50.Jaké hodnoty čoček budu prosím potřebovat? Děkuji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Lenko, děkujeme Vám za otázku. Váš zápis u pravého oka není kompletní. Předpokládáme, že jsou Vaše hodnoty pro pravé oko stejné jako pro oko levé a liší se pouze v hodnotě osy. V takovém případě budete pro obě oči potřebovat klasické sférické čočky s hodnotou dioptrie +0,25. Pokud jste začátečnice, doporučovali bychom Vám jednodenní čočky TopVue Daily. Pokud trváte na čtrnáctidenních čočkách, tak sférická varianta těchto čoček je TopVue Premium. K těmto čočkám už budete potřebovat roztok, se kterým budete o kontaktní čočky pečovat např. Gelone. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že Vám jednodenní čočky z nějakého důvodu nebudou vyhovovat, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Pokud byl náš předpoklad mylný, nebo byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Alex Kilnar

Dobrý den, chtěla bych si koupit tyto čočky, protože mám na levém oku astigmatismus. Ale nevyznám se úplně v zápisu. Mohli byste mi prosím poradit jaké parametry zadat pokud mám dioptrie +2,00, cylindr +1,25 a osu 180°? Předem moc děkuji.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, děkujeme Vám za otázku. Pro uvedené oko budete potřebovat torické (astigmatické) kontaktní čočky. Nejprve je vždy nutné brýlový zápis pro nákup kontaktních čoček upravit. Jelikož se torické čočky vyrábějí v omezeném rozsahu a pouze se záporným cylindrem, promítne se tato úprava do celého zápisu. Po úpravě budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie +3,25, cylindru -1,25 a osy 90°. Tyto čočky jsou tedy vhodnou alternativou. Značka TopVue navíc nabízí svým zákazníkům službu Garance vrácení peněz. Pokud Vám nebudou čočky z jakéhokoliv důvodu vyhovovat, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Nezapomeňte, že se jedná o vícedenní čočky a budete k nim ještě potřebovat roztok určený k péči o čočky. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. Gelone. Správně by Vám ovšem před nákupem na internetu měl čočky vybrat a odborně aplikovat oční specialista. Pokud se rozhodnete vybrat si čočky sama, mějte na paměti, že na nevhodné čočky nebo jejich parametry nelze uplatnit reklamaci. Pokud byste měla další otázky nebo chtěla poradit s hodnotami čoček pro druhé oko, ozvěte se nám, rádi Vám poradíme. Hezký den.
Vendula Štefíková

Dobrý den, mám naměřené hodnoty pravé oko sph - 4,50 cyl +1,50 axis 180 Leve oko sph - 4,00 cyl +1 axis 160. Jaké bych potřebovala kontaktní čočky Velmi děkuji za odpověď a doporučení Hezký den přeji

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Vendulo, děkujeme Vám za otázku. Tyto čočky jsou k vyzkoušení velmi dobrou volbou. Protože máte plusové cylindrické hodnoty, je nutné je přepočítat na minusové. Tento přepočet se promítne do celého zápisu. Ke korekci pravého oka budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00, cylindru -1,25 a osy 90°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,00, cylindru -0,75 a osy 70°. Protože se jedná o čtrnáctidenní čočky s denním režimem nošení, budete k čočkám potřebovat i vhodný roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Andrea Fiedlerová

Dobrý den, mám dotaz nově si budu pořizovat kontaktní čočky s cylindrem a vím, ze u normálních sférických by se měly hodnoty ponížit o 0,25 dioptrie, jak to prosím funguje u těchto? Naměřené hodnoty pravé oko: SF -3,75, CYL -2,25 AX 173 a na levé oko SF -4,25, CYL -0,75 AX 170. Mnohokrát děkuji za odpověď a případně doporučení.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Andreo, děkujeme Vám za dotaz. U torických (astigmatických) čoček jsou výsledné parametry ovlivněné nejen dioptriemi, ale právě také cylindrickými hodnotami. Ve Vašem případě budou hodnoty pro nákup čoček pro pravé oko následující: dioptrie -3,75, cylindr -1,75, osa 170°. Pro levé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 170°. Tyto silikon-hydrogelové čočky jsou vhodnou volbou. Pokud by Vám náhodou čočky nevyhovovaly, můžete za určitých podmínek využít službu značky TopVue - Garance vrácení peněz a Vaše investice se Vám vrátí. Jelikož se jedná o čtrnáctidenní čočky, nezapomeňte, že budete potřebovat také roztok k péči, např. Gelone. Budete-li mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme. Přejeme Vám krásný den.
Kateřina Nováková

Dobrý den, potřebuji poradit, zhoršil se mi zrak a potřebuji na zkoušku nové kontaktní čočky, zda mi budou sedět. Byly mi naměřený tyto hodnoty OP dioptrie -1,75 cyl. -1,0 osa 150, OL dioptrie -2,0 cyl. -1,75 osa 15. Bohužel kontaktní čočky s těmito hodnotami nemohu najít. Dekuji

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Kateřino, děkujeme Vám za komentář. Vaše brýlové dioptrické hodnoty jsme zkontrolovali a pro nákup čoček bude nutná malá úprava. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,75, cylindru -0,75 a osy 150°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,20, cylindru -1,75 a osy 20°. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Petra

Dobrý den, chtěla bych se Vás poprosit o radu. Mám vadu astigmatismu a potřebovala bych pomoc s výběrem čoček. Hodnoty, které mi byly naměřeny jsou takovéto na dálku Pravé Oko: 0 sph, -0,75cyl, 125 osa Levé Oko: 0 sph, -1,00cyl, osa 60. Předem moc děkuji za radu.

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup kontaktních čoček je nutné brýlové hodnoty upravit. Ve Vašem případě však hodnoty pro nákup čoček zůstanou téměř stejné. Pro pravé oko budete potřebovat čočky s hodnotou dioptrie 0,0, cylindru -0,75 a osy 130°. Pro levé oko pak bude hodnota dioptrie 0,0, cylindru -0,75 a osy 60°. Tyto torické silikon-hydrogelové kontaktní čočky TopVue Premium for Astigmatism jsou vhodnou volbou. Značka TopVue navíc nabízí u větších balení čoček službu Garance vrácení peněz. Pokud by Vám čočky z jakéhokoliv důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a Vaše investice se Vám vrátí. Jelikož se jedná o čtrnáctidenní čočky, nezapomeňte, že k čočkám budete potřebovat i roztok. Z našeho sortimentu bychom Vám mohli nabídnout např. Gelone. Budete-li mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme Vám krásný den.
Lukáš Najvar

Dobrý den, také bych chtěl požádat o radu při výběru čoček, upřednostňoval bych balení s 1 čočkou pro oko, na 14dnů, abych si vyzkoušel jestli mi budou čočky pohodlnější než brýle a případně poté bych si objednal balení větší na měsíční použití. Hodnoty, které mi byly naměřeny jsou: Dálka (PO: -0,50sph, -0,25cyl, 165 osa) (LO: plan sph, -0,75cyl, osa 10), Blízko (bez hodnot). Mohl bych poprosit o doporučení, jestli jsou tyto vhodné a o případnou úpravu hodnot?

Zákaznický servis - Gabriela
Dobrý den, Lukáši, děkujeme Vám za otázku. Začíná se u Vás projevovat poměrně častá refrakční vada – astigmatismus. Na pravém oku je hodnota cylindru zatím ale příliš nízká a ke korekci zraku budou stačit sférické čočky. Pro levé oko již budete potřebovat astigmatické (torické) čočky a tyto TopVue Premium for Astigmatism budou vhodnou alternativou. Hodnoty pro levé oko budou: dioptrie 0,0, cylindr -0,75 a osa 10°. Pro pravé oko bychom Vám doporučili sférickou variantu TopVue Premium s hodnotou dioptrie -0,5. Jelikož se jedná o čtrnáctidenní čočky, nezapomeňte, že budete potřebovat i roztok k péči o čočky. Z našeho sortimentu bychom Vám doporučili např. Gelone. Budete-li mít další otázky, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme Vám krásný den.
Petra Pejsarová

Dobrý den, s dovolením také požádám o radu ohledně výběru kontaktních čoček. Hodnoty pro brýle mi byly naměřené takto: Pravé: Sph: -3,5 ; Cyl: -0,75; Ax: 180°. Levé: Sph: -3,75, Cyl: -0,75; Ax: 170°. Moc děkuji. S přáním hezkého dne. Petra P.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za komentář. Vaše dioptrické hodnoty jsme zkontrolovali a pro nákup čoček zůstávají beze změny. Můžete tedy zadat hodnoty tak, jak jsou. Protože se jedná o čtrnáctidenní čočky, nezapomeňte si k čočkám pořídit ještě roztok např. Laim-Care. Pokud byste měla další otázku, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Kamila Frolová

Dobrý den. Byly mi naměřeny hodnoty pro brýle: P: -4,5= -1,0/ 180• L: -3,75= -0,75/ 0• Jaké hodnoty kont. čoček prosím vybrat? Děkuji, Frolová.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Kamilo, děkujeme Vám za otázku. Brýlové dioptrické hodnoty je nutné pro nákup kontaktních čoček upravit, protože se torické čočky vyrábějí v omezeném rozsahu. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -4,25, cylindru -0,75 a osy 180°. Pro levé oko budete pak potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -3,75, cylindru -0,75 a osy 180°. Protože se jedná o měsíční kontaktní čočky budete k čočkám potřebovat i roztok, se kterým budete o kontaktní čočky pečovat např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Petra Vosáhlová

Dobrý den, v oční ordinaci mi byla doporučena tato korekce do brýlí: OP = -4.25 / cyl. -0.75 / 172° OL = -3.75 / cyl. -0.5 / 19° Bohužel, ale neaplikují kontaktní čočky, mohla bych poprosit o radu, jaké objednat, aby mi seděly? Děkuji! PV

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, ke korekci levého oka budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček, protože hodnota cylindru na levém oku je příliš nízká. Ke korekci pravého budete potřebovat tuto astigmatickou čočku s hodnotou dioptrie -4,00, cylindru -0,75 a osy 170°. Ke korekci levého oka pak budete potřebovat čočku TopVue Premium s hodnotou dioptrie -3,75. Protože se jedná o čtrnáctidenní čočky, nezapomeňte si k čočkám zakoupit i čistící roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázku, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Pavel

Dobrý den,potřebuji poradit.Brýle mám:Levé +2.0/cyl-0.5/osa 170°. Pravé:+2.25/cyl-0.5/osa 180°. Děkuji,hezký den.

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Pavle, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, budete ke korekci zraku potřebovat klasické sférické čočky, protože máte zatím hodnotu cylindru příliš nízkou. Sférická varianta těchto čoček je TopVue Premium. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +2,00 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie +1,75. Protože se jedná o čtrnáctidenní čočky, budete k čočkám potřebovat i roztok, se kterým o čočky budete pečovat a čistit je. Z našeho sortimentu bychom Vám nabídli roztok Laim-Care. Pokud byste měl další otázky, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.
Alžběta Honsová

Dobrý den, cylindry mám plusové, zmatek v přepisu vznikl tím, že jsem dávala pomlčku- Takže, pokud mám cylindry v plusové hodnotě a vy nabízíte jen minusové - tak co?

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Alžběto, děkujeme Vám za další otázku. Jak jsme Vám odpovídali již u prvního komentáře, jsou-li cylindrické hodnoty plusové, je nutné převést je na minusové. Jestliže jsme tedy pochopili Vaši poslední poznámku správně, Máte na pravém oku hodnotu dioptrie -1,5, cylindru + 0,75 a osy 31°. Na levém oku máte hodnotu dioptrie -3,25, cylindru +0,75 a osy 165°. V takovém případě budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,75, cylindru -0,75 a osy 120°. Pro levé oko pak budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,50, cylindru -0,75 a osy 80°. Jestliže jsme Váš brýlový dioptrický zápis upravili špatně, napište nám ho prosím znovu (bez pomlček pouze se znaménky +, - nebo =). Rádi pro Vás uděláme další výpočet. Hezký den.

Alžběta Honsová

Pavlo, moc děkuji - níže předpis: pravé oko: dioptrie -1,5/cyl. -0,75/osa 31 levé oko: dioptrie -3,25/cyl. -0,75/osa 165

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Alžběto, děkujeme Vám za doplnění Vašeho dioptrického zápisu. V předchozím zápise jste uváděla, že Vaše cylindrické hodnoty jsou plusové, ale zde uvádíte minusové. Pokud je tedy tento zápis správný, pak budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -1,50, cylindru -0,75 a osy 30°. Pro levé oko byste pak potřebovala čočku s hodnotou dioptrie -3,25, cylindru -0,75 a osy 170°. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Alžběta Honsová

Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit s přepočtem hodnoty cylindru - mám na obou očích +0,75 - u vás jsou pouze mínusové hodnoty. Děkuji.

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Alžběto, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické) čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, protože jinak by bylo dioptrických kombinací neuvěřitelně mnoho. Plusové cylindrické hodnoty je nutné přepočítat na minusové. Jelikož se výpočet promítne do celého dioptrického zápisu, potřebovali bychom od Vás kompletní zápis (dioptrie, cylindr a osa) včetně všech znamének +, - a =. Pokud nám zápis doplníte, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Gabriela Kubíčková

Dobrý den, potřebovala bych poradit při zadávání parametrů, přesněji osy. Dioptrie mám na obou očích - 2,25 P: CYL - 0,75 AX (osa) 165 L: CYL - 0,75 AX (osa) 105 Jakou hodnotu mám zadat, protože v nabídce jsou hodnoty jen v celých číslech. Předem děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Pavla

Dobrý den, Gabrielo, děkujeme Vám za otázku. Torické (astigmatické čočky se vyrábějí v omezeném rozsahu, jinak by bylo kombinací neuvěřitelně mnoho. Hodnoty os se zaokrouhlují dle matematických pravidel na celé desítky. Po úpravě budete pro pravé oko potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -0,75 a osy 170° a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -2,25, cylindru -0,75 a osy 110°. Pokud byste měla další otázky, napište nám, rádi Vám pomůžeme. Hezký den.

Romana Kalová

Dobrý den, Moc vás prosím o radu s výběrem kontaktních čoček. Parametry levé oko +3dioptrie cyl +075 osa cyl 125 a pravé oko +3 dioptrie cyl žádné a osa žádné Předem děkuji za odpověď Romana

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Romano, děkujeme Vám za otázku. Na levém oku máte astigmatismus a zvolila jste správně torickou (astigmatickou) čočku. Torické čočky se však vyrábějí v omezeném rozsahu, a proto bude nutné Vaše dioptrické hodnoty upravit a převést cylindrickou hodnotu na minusovou. Po přepočtu budete pro levé oko potřebovat tuto čočku s hodnotou dioptrie +4,00, cylindru -0,75 a osy 40°. Pro korekci pravého oka budete potřebovat sférickou variantu těchto čoček, a to TopVue Premium s hodnotou dioptrie +3,00. Protože se jedná o čtrnáctidenní čočky, budete k nim potřebovat i čistící roztok např. Gelone. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Petra

Dobrý den, vybírám čočky poprvé a tudíž ocením pomoc při vybírání. ( V mezičase reklamace brýlí) Na pravém oku mám sph -3,00 cyl -0,25 osa 55 P.D. 29,5 Na levém oku sph - 2,50 cyl 0,25 osa 5 P.D 29,5 Děkuji za radu co vybrat. Hezký den

Zákaznický servis - Pavla
Dobrý den, Petro, děkujeme Vám za komentář. Ačkoli máte astigmatismus, jsou Vaše cylindrické hodnoty příliš nízké, a proto Vám postačí ke korekci zraku klasické sférické čočky. Pro pravé oko zvolíte hodnotu dioptrie -3,00 a pro levé oko -2,50. Sférická varianta těchto kontaktních čoček je TopVue Premium. Jedná se o čtrnáctidenní čočky, ke kterým budete potřebovat i čistící roztok např. Gelone. Celou nabídku univerzálních roztoků si můžete prohlédnout ZDE. Jestliže s čočkami začínáte doporučovali bychom Vám jednodenní kontaktní čočky např. TopVue One+, ke kterým nepotřebujete žádný roztok, protože si každý den berete nové a perfektně čisté čočky. Navíc pokud byste čočku při manipulaci poškodila v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. U značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám čočky nesedly, můžete službu využít a nepřijdete o vloženou investici. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Kačka

Dobrý den , může te mi poradit jaký čočky pořídit ? P: -0,75 L: -0,25 , cylindr -0,5 a osa 0 . Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Kačko, děkujeme Vám za otázku. Ačkoli máte astigmatismus, Vaše cylindrické hodnoty jsou příliš nízké a je potřeba je převést na sféru. Poté Vám ke korekci zraku budou stačit klasické sférické čočky. Pro pravé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,75 a pro levé oko budete potřebovat čočku s hodnotou dioptrie -0,50. Jestliže s kontaktními čočkami začínáte, doporučujeme Vám pro začátek jednodenní kontaktní čočky např. TopVue Daily nebo Topvue One+. K jednodenním čočkám nepotřebujete roztok a pokud byste čočku poškodila v důsledku začátečnické neobratnosti, finanční ztráta nebude tak velká. Pokud však chcete vyzkoušet tyto kontaktní čočky, pak jejich sférickou verzi naleznete ZDE. Každopádně u značky TopVue funguje služba Garance vrácení peněz. V případě, že Vám kontaktní čočky nebudou vyhovovat, můžete službu využít a nepřijdete tak o vloženou investici. Pokud byste měla další otázky, napište nám. Hezký den.
Michal

Dobrý den, může te mi poradit jaké čočky si pořídit? P: dioptrie -3,0; cylindr -1,5; osa 180. L: dioptrie -2,5 ; cylindr -2,0; osa 180. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Michale, díky za otázku. Hodnoty je nutné upravit na dioptrii -3,00, cylindr -1,25 a osu 180° pro pravé oko a pro levé oko na dioptrii -2,50, cylindr -1,75 a osu 180°. Při výběru čoček nejsou prioritou pouze naměřené hodnoty. Svou roli má také materiál čoček, průměr, zakřivení... Pokud zatím nemáte s čočkami žádné zkušenosti, doporučujeme Vám vyzkoušet tyto TopVue Premium for Astigmatism, které jsou v balení po 1 čočce na vyzkoušení ideální. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Vendula

Dobrý den, Prosím o pomoc při výběru kontaktních čoček na dioptrie do dálky: Pravé oko -1, cyl.1,25 osa 180 Levé oko -0,50, cyl. 0,75 osa 60 Děkuji, Vendula

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Vendulo, díky za otázku. Typ čoček jste si našla správně. Bohužel ale u cylindrů neuvádíte znaménka. Je velmi důležité, jestli je cylindr plusový nebo minusový. Pokud Vám oční specialista naměřil cylindr minusové, pak si pro pravé oko vyberte čočky s dioptrií -1,00, cylindr -1,25 a osou 180° a pro levé oko čočky s dioptrií -0,50, cylindrem -0,75 a osou 60°. Jestli jsou ale naměřené cylindry plusové, pak je nutná větší úprava hodnot a parametry by pak u čoček byly následujícící: PO: dioptrie +0,25, cylindr -1,25 a osa 90°, LO: dioptrie +0,25, cylindr -0,75 a osa 150°. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Darek

Jsou pohodlné a vidím perfektně. Doporučuju vyzkoušet.

Jakub

Dobrý den, chci se zeptat jaké čočky bych si měl objednat s touto korekci na brýle? P: dioptrie -5,0; cylindr -2,0; osa 30. L: dioptrie -5,25; cylindr -2,25; osa 155. Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Jakube, děkujeme za otázku. Podle naměřených hodnot budete potřebovat torické čočky - to jsou například i tyto čtrnáctidenní čočky TopVue Premium for Astigmatism. Pro pravé oko byste si měl zvolit dioptrii -4,75, cylindr -1,75 a osu 30°. Pro levé oko dioptrii -5,00, cylindr -1,75 a osu 150°. Doporučujeme Vám vyzkoušet tyto čočky TopVue. Jsou dostupné po 1 kuse a u klasického balení je možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.
Kamila

Dobrý den, také bych poprosila o přepočet dioptrií pro kontaktní čočky. Brýle mám s těmito hodnotami: Pravé oko: dioptrie -1,75, cylindr -1,5, osa 20 Levé oko: dioptrie -1,5, cylindr -1,25, osa 180 Děkuji Kamila

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Kamilo, díky za otázku. U kontaktních čoček by Vám měla vyhovovat dioptrie -1,75, cylindr -1,25 a osa 20° pro pravé oko. Pro levé oko dioptrie -1,50, cylindr -1,25 a osa 180°. Doporučovali bychom Vám hodnoty vyzkoušet na těchto čočkách TopVue Premium for Astigmatism, protože jsou dostupné v balení po 1 kuse. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Iva

Dobrý den, byl mi diagnistikován astigmatismus aráda bych zkusila koupit 2x jednu čočku TopVue Premium for Astigmatism. Bohužel podle hodnot na brýle nevím, jaké bych si měla pořídit parametry čoček. Pravé oko: -5,5, cylindr: -1, osa: 15 st. Levé oko: -5,75, cylindr: - 1,5 a osa: 170 st. Dříve jsem nosila obyčejné od Bausch Lomb. Děkuji. Iva

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Ivo, díky za otázku. U kontaktních čoček by Vám měly vyhovovat dioptrie -5,25, cylindr -0,75 a osa 10° pro pravé oko a pro oko levé dioptrie -5,50, cylindr -1,25 a osa 170°. Pokud budete mít další otázky, napište nám prosím. Přejeme Vám hezký den.

Renata Poličková

Dobrý den 27.7 jsem vám psala o radu,jaký čočky objednat skrz dioptrie a cylindry,že mám brýle pravé oko -2.00 a cyl +0.75 a axis 90 na levém-2.25 a cyl +1.50 a axis 95.Napsali ste mi, že Pro pravé oko Vám vychází dioptrie –1,25, cylindr –0,75 a osa 180°. Pro levé oko dioptrie –0,75, cylindr –1,25 a osa 10°. Objednala sem si je,dnes dorazili a pravé oko je ok,ale levé dost rozmazané,mohu poprosit o radu,jak upravit to levé,aby to bylo též ok?Předem děkuji za odpověď Renata

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Renato, díky za komentář. Podle přepočtových vzorců parametry odpovídají i pro levé oko. Možná by mohla pomoci úprava osy na 180°. Bohužel Vám ale nemůžeme garantovat, že tato úprava problém vyřeší. Zvažte tedy prosím další investici, nebo navštivte očního specialistu, který Vám čočky odborně naaplikuje. Pokud budete potřebovat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Zuzana

Dobrý den, bude výběr čoček TopVue Premium for Astigmatism vhodný pro následující parametry? Prave oko: -3.75, cylindr -1.25, osa 70 a leve oko: -4.0, cylindr 0.75, osa 150. Obě oči zakriveni 8.8 a průměr 14.4 (tyto parametry zaměřeny optometristou před tydnem). Děkuji.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Zuzano, děkujeme za otázku. Je zde drobný rozdíl v průměru a zakřivení, ale neměl by představovat problém. Hodnoty korekce zvolte totožné. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Renata

Dobrý den, potřebovala bych poradit, mám brýle pravé oko -2.00 a cyl +0.75 a axis 90 na levém-2.25 a cyl +1.50 a axis 95,tak se chci zeptat jaké si mám objednat čočky a jestli i stěmy cylindry nebo jen s dioptriemi.Předem děkuji za odpověď Renata

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Renato, díky za otázku. Ano, budete potřebovat čočky i s cylindry, ale hodnoty je nutné upravit. Kontaktní čočky se vyrábí pouze s cylindry minusovými, takže je nutný přepočet. Pro pravé oko Vám vychází dioptrie -1,25, cylindr -0,75 a osa 180°. Pro levé oko dioptrie -0,75, cylindr -1,25 a osa 10°. Vyzkoušejte tyto TopVue Premium for Astigmatism, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, neváhejte se na nás obrátit. Přejeme Vám hezký den.
Nikola Kulhánková

Moc dekuji, ale u te -6,25 sfericke jsou v nabidce pouze -6 nebo -6,50 jakou tedy prosim zvolit? Dekuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Nikolo, díky za upozornění. Omlouvám se, máte pravdu. Od dioptrie -6,00 už dioptrická škála stoupá po 0,50 dioptrie. V takových případech se doporučuje volit hodnotu nižší, aby oko nelenivělo. Doufám, že Vám budou čočky po všech stránkách vyhovovat. Kdybyste potřebovala cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Nikola

Dobrý den, po nekolika letech bych se chtela vratit k noseni cocek, vcera mi byly namereny hodnoty na nove bryle PO -6,50 cyl -0,50 osa 5 LO -6,75 cyl -0,75 osa 170. Muzete prosim poradit jake cocky a hodnoty aby sedely? Moc dekuji s pozdravem Nikola

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Nikolo, díky za otázku. Pro pravé oko budou zatím stačit čočky sférické. Takto nízký cylindr se doporučuje přepočítat na sférickou dioptrii. Ve Vašem případě to bude dioptrie -6,25. Vyzkoušet můžete čočky TopVue Premium, které jsou také dostupné v balení po 1 kontaktní čočce. Pro levé oko pak doporučujeme dioptrii -6,00, cylindr -0,75 a osu 170° a tyto čočky TopVue Premium for Astigmatism. V případě, že se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Martina Stránská

Dobrý den, také bych prosila o pomoc s výběrem čoček PO: - 1,25 - 0,75 105° LO: - 1,75 - 0,50 75° Předem děkuji za odpověď

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Martino, děkujeme za otázku. U pravého oka bychom Vám doporučili dioptrii -1,25, cylindr -0,75 a osu 70°. Vyzkoušet tedy můžete tyto TopVue Premium for Astigmatism. U levého oka je ale cylindr nízký, takže budou stačit čočky pouze se sférickou dioptrií -2,00. Na levé oko doporučujeme čočky TopVue Premium, které jsou také dostupné v balení po jedné čočce. U značky TopVue je zavedena služba Garance vrácení peněz. Když se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
DanielaP

Dobrý den, prosila bych o pomoc s výběrem vhodných parametrů kontaktních čoček. Na brýle mám psáno: Levé oko: -6 a cylindr: Dp0,5 osa 0 Pravé oko: -5 a cylindr: Dp1,0 osa 0 Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Danielo, díky za otázku. Pokud jsou hodnoty cylindrů plusové, pak bychom Vám pro levé oko doporučili kontaktní čočky TopVue Premium s dioptrií -5,25 a pro pravé oko tyto TopVue Premium for Astigmatism s dioptrií -4,00, cylindrem -0,75 a osou 90°. Kdyby Vám na čočkách cokoli nevyhovovalo, můžete je vrátit v rámci Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Robert

Dobrý den, také bych potřeboval poradit s výběrem čoček. Pravé oko: dioptrie -3,00, cylindr -0,50, osa 5°. Levé oko: dioptrie -2,00, cylindr -0,50, osa 175°. Čočky jsem v životě nenosil, takže bych je chtěl na vyzkoušení. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Roberte, děkujeme, že jste se na nás obrátil. I když máte naměřený cylindr, tak zatím nebudete potřebovat torické kontaktní čočky. Takto nízký cylindr se u kontaktních čoček přepočítává k dioptrii. U vás by to znamenalo pro pravé oko dioptrii -3,25 a pro levé oko -2,25. Protože jste úplný začátečník, doporučili bychom Vám jednorázové čočky, o které se nemusíte nijak starat. Vyzkoušejte čočky TopVue One+ a ideálně také TopVue Daily. Čočky mají různé vlastnosti materiálu, takže si vyzkoušíte, co Vašim očím lépe sedí. Na tuto značku je zavedena služba Garance vrácení peněz, takže kdyby Vám nevyhovovaly, můžete nám je vrátit. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Lukáš

Dobry den může te mi poradit jaké čočky si pořídit? Prave oko: dioptrií -2,5, cylindr -0,5, osa 5° Levé oko: dioptrie -2,25, cylindr-1,50, osa 155° Čočky už sem nosil před rokem ale naposledy mi v brýlích upravovali hodnoty. Děkuji za odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Lukáši, děkujeme za otázku. Pro pravé a levé oko budete potřebovat rozdílné typy čoček. Pro oko pravé budou stačit čočky sférické - pouze s dioptrií -2,75. Cylindr je příliš nízký na to, aby byl korigován torickými čočkami, takže se hodnoty přepočítají. Doporučujeme Vám vyzkoušet čočky TopVue Premium. Pro oko levé už budete potřebovat čočky torické, což jsou právě tyto TopVue Premium for Astigmatism. Zvolíte si dioptrii -2,25, cylindr -1,25 a osu 150°. Čočky TopVue Premium for Astigmatism můžete objednat i v základním balení a případně využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Přejeme Vám hezký den.
Karolína

Dobrý den, potřebuji poradit jaké kontakt. cocky zvolit. Prave oko: dioptrií -3, cylindr -0,5, osa 180°. Levé oko: dioptrie -3, cylindr-0,75, osa 20° Cocky jsem nosila přes 10let, ale bez cylindru. Moc děkuji za Vaši odpověď.

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Karolíno, děkujeme za otázku. U pravého oka je cylindr nízký, takže Vám budou stačit čočky TopVue Premium s dioptrií -3,25. Pro levé oko ale budete potřebovat čočky torické - což jsou tyto TopVue Premium for Astigmatism, s dioptrií -3,00, cylindrem -0,75 a osou 20°. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.
Svetlana

Dobry den, dekuji za odpoved, ano leve oko ma -1,0. Chtela bych se jeste zeptat jestli mam menit parametry zakriveni a prumeru nebo jsou standartni?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Světlano, děkujeme za doplnění informací. Můžete tedy objednat čočky s parametry dle naší předchozí odpovědi. Zakřivení a průměr není u těchto čoček možné měnit. Vyrábí se v v zakřivení 8,60 a s průměrem 14,20. Jde o parametry, které vyhovují naprosté většině nositelů. Pokud by Vás zajímaly přesné hodnoty průměru a zakřivení Vašich očí, pak budete muset navštívit očního specialistu, který bude muset provést měření. Oči jsou ale vždy schopné přijmout určité odchylky od naměřených hodnot. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Svetlana

Dobry den, poradili byste mi prosim, ktere toricke cocky si mam objednat dle parametru z lekarske prohlidky? Ted bohuzel nemuzu se stavit za doktorem, tak aspon to chci vyzkouset doma. NOT 14/16 torr VOP -2,75/-1,5 ax 101st = 1,0 VOL -3,5/1,0 ax 69st = 1,0 Dg: Myopia modica cum astigm. myop. oc. utr. Predem dekuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Světlano, děkujeme Vám za otázku. Tyto kontaktní čočky jsou k vyzkoušení dobrou volbou. Nezapomeňte však na to, že se jedná o 14denní kontaktní čočky a budete si k nim muset zakoupit ještě roztok. Roztokem budete čočky čistit a také je v něm budete regenerovat a uchovávat. Ve Vašem zápise máte za lomítkem u pravého oka minus a u pravého oka znaménko nemáte. Pokud tedy za lomítky na Vašem předpise máte pro pravé oko -1,50 a pro levé oko -1,00, pak budete pro pravé oko potřebovat kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -2,75, cylindru -1,25, osy 100° a pro levé oko budete potřebovat kontaktní čočku s hodnotou dioptrie -3,25, cylindru -0,75 a osy 70°. Pokud máte znaménka za lomítkem jiná nebo rozdílná, napište nám, rádi Vám opět pomůžeme. Prozatím Vám přejeme hezký den.
Daniel

u mě spokojenost. můžu doporučit. snadno se mi vyndavaly i nandavaly.

Eva Michálková

Dobrý den, jake mám zvolit hodnoty když mám brýle -4. 25 ,1.00 , osa 10 stupňů. Druhé oko -4. 25, 1.25,osa 170.dekuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Evo, díky za otázku. Napište nám prosím ještě, zda jsou cylindry plusové nebo minusové. Zatím Vám přejeme hezký den.

Honza Volný

Vůbec je necítím v očích. To jsou moje první čočky, se kterými nemám žádný problém.

Jana

Dobrý den, zakoupila jsem tyto čočky na doporučení. Jsou měkké a. Příjemné. Ale v levém oku mi ta jedna nedolehá, tak jak má a tím pádem vidím hůř. Nevím proč

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý de, Jano, děkujeme za komentář. Je nám líto, že Vám čočky zcela nevyhovují. Je možné, že pro levé oko by u Vás bylo vhodnější jiné zakřivení či průměr čočky. Doporučujeme Vám problém konzultovat s očním specialistou. Ten má možnost Vám poradit lépe na základě prohlídky očí. Pokud bychom Vám ale s něčím mohli pomoci my, určitě nám napište. Zatím Vám přejeme hezký den.

Anna

Dobrý den, jak mám upravit hodnoty pro čočky: pravé oko -5,75, cyl -0,5, osa 115° levé oko -4,00, cyl. -0,5, osa 30° Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Anno, děkujeme za otázku. Cylindry jsou nízké a u takových hodnot se doporučuje přepočet na sférickou dioptrii. Vám bychom doporučili pro pravé oko dioptrii -5,50 a pro levé oko -4,00. Vyzkoušet můžete čočky TopVue Premium. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme krásný den.
Michal Bušina

Dobrý den, chtěl bych vyzkoušet čočky, pravé oko -0,5;-0,75 osa 100. Levé oko - 0,5;-0,75 osa 35. Jak se prosím změní hodnoty pro nákup čoček? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Michale, děkujeme za otázku. U těchto parametrů Vám doporučujeme upravit pouze osu u levého oka na 40°. Ostatní hodnoty zůstanou pro kontaktní čočky stejné. Pokud budete mít jakékoli další otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.

Luďas Udržal

Nejvíc NEJ je balení na zkoušku. Čočky jsou navíc OK, takže spokojenost.

Michala

Dobrý den, v brýlích mám na pravém oku -5,50 a na pravém -4,50 cyl -1,25 Ax 170. Chtěla bych se zeptat jak se změní mé hodnoty pro nákup kontaktních čoček. Děkuji.

Zákaznický servis

Dobrý den, Michaelo, děkujeme Vám za otázku. Pro nákup kontaktních čoček je opravdu třeba dioptrické hodnoty často upravit. Po úpravě budete pro pravé oko potřebovat sférické čočky s hodnotou dioptrie -5,25. Pro levé oko budete potřebovat torické čočky s dioptrií -4,25, cylindrem -0,75 a osou 170°. Hezký den.

Eva

Dobrý den, v brýlích mám na pravém oku -5,0 dioptrie, DP -0,75 a osu 90, na levém oku -4,75 dioptrie, DP -0,75 a osu 70. Prosím o radu, jaké čočky si objednat? Moc děkuji, Eva

Zákaznický servis

Dobrý den, Evo, děkujeme Vám za otázku. Dioptrické hodnoty pro nákup kontaktních čoček se musí upravit. Poté budete pro pravé oko potřebovat kontaktní čočku s dioptrií -4,75, cylindrem -0,75 a osou 90°. Pro levé oko pak budete potřebovat kontaktní čočku s dioptrií -4,50, cylindrem -0,75 a osou 70°. Hezký den.

Jasmina

Dobrý deň, aké šošovky na občasné nosenie by som si mala objednať , keď po meraní zraku mám nasledovné hodnoty: ĽO: dioptrie: -2,00, CYL: -1,50 a OS: 170° a PO: dioptrie: -1,75, CYL: -1,25 a OS: 180°, prosím? Pri výbere veľkosti cylindra hodnotu -1,50 nie je možné zvoliť, mala by som teda zvoliť vyššiu hodnotu, teda -1,75? Viete mi s tým poradiť, prosím? Ďakujem za odpoveď a majte sa pekne, jas

Zákaznický servis

Dobrý den, Jasmíno, děkujeme Vám za otázku. Vaše hodnoty na levém oku se budou muset skutečně upravit. Dle přepočtové tabulky budete potřebovat pro levé oko dioptrii -2,00, cylindr 1,25 a osu 170° a pro pravé oko zůstanou hodnoty stejné, a to dioptrie -1,75, cylindr -1,25 a osa 180°. Hezký den

Kamča Z.

Nově mi očař naměřil na pravém oku astigmatismus. Běžně jsem měla TopVue Premium, tak jsem zkusila na pravé oko tuto čočku a naprostá paráda. Zase vidím jak ostříž. Ještě musím pochválit rychlost dodání. Do JH dojíždím do práce a když si objednám dopoledne, většinou si čočky můžu odpoledne vyzvednout na skladě. Veliká spokojenost!!

Zuzana Schwarzová

Prosím můžete mi doporučit kontaktní čočky při těchto hodnotách: pravé oko: +1,5, cylindr 0,5, osa 45 st.; levé oko: +2, cylindr 0,25, osa 20 st.. Zatím nemám žádné zkušenosti s kontaktními čočkami.Děkuji

Zákaznický servis
Dobrý den, Zuzano, děkujeme za otázku. Pokud s kontaktními čočkami zatím nemáte žádné zkušenosti, určitě by bylo vhodné nejprve navštívit kontaktologa, který by Vám s výběrem i aplikací kontaktních čoček pomohl. Váš astigmatismus je velmi nízký a při hodnotách cylindru do +-0,50 se obecně doporučuje přepočet na sféru. Tím pádem by Vám stačily klasické sférické kontaktní čočky. Z Vašeho zápisu si nejsme jisti jestli je cylindr plusový nebo minusový. Pokud je cylindr kladný, tak se Vaše hodnoty změní pro pravé oko na +1,75 a pro levé oko na +2,00. Pokud je cylindr minusový, tak se Vaše hodnoty změní pro pravé oko na +1,25 a pro levé oko na +1,75. Pro začátečníky jsou nejvhodnější jednodenní kontaktní čočky, kdy se aplikují každý den nové. Pokud trváte na on-line nákupu, můžeme Vám doporučit jednodenní kontaktní čočky TopVue Daily, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. V případě, že by Vám kontaktní čočky z nějakého důvodu nevyhovovaly, můžete službu využít a nepřijdete tak o svou vloženou investici. Hezký den.
Vladislav

dobrý den mám p.oko dioptrie -0,75 cyl.0,75 osa150° a levé oko diop 0,75 cyl 0,25 osa 20° dočetl jsem se, že při nízkém cylindru do 0,5 nepotřebuji čočku s cylindrem, protože to oko dokáže do korigovat díky přirozenému slznému filmu a mohla by být čočka s 0 cylindrem. Na brýlích mi to jsou schopni dobrousit na 0,25cyl , ale torickou čočku s 0cylindrem jsem nikde nenašel, mohli byste mi poradit jakou zvolit pro levé oko ?

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Vladislave, díky za Váš dotaz. Na levém oku je cylindr tak nízký, že s ním není možné počítat ani při přepočtu z torických čoček na čočky sférické. Doporučili bychom Vám tedy čočky pouze s dioptrií. U všech naměřených hodnot jste neuvedl znaménka, ale pokud jsou všechny hodnoty minusové, pak pro levé oko doporučujeme čočku s dioptrií -0,75. Můžete vyzkoušet čočky TopVue Air, u kterých je zavedena služba Garance vrácení peněz. Když budete mít další otázky, napište nám prosím. Zatím Vám přejeme hezký den.
Barbora Zídková

Dobrý den, Markéto, reaguji na Vaši odpověď. Už rok nosím čočky TopVue Air for Astigmatism. Vždy jsem s nimi byla velice spokojená. V prosinci mi u očního bylo naměřeno více dioptrií. Objednala jsem tedy nové čočky s více dioptriemi a v podstatě od té doby bojuji s tím, že na levé oko není ostrost taková na jakou jsem před tím byla zvyklá nebo tak jako mám ostrost u brýlí.

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Barboro, díky za doplnění informací. Ve Vašem zákaznickém účtu jsem si našla adresu a pokud je aktuální, doporučila bych Vám návštěvu v naší partnerské optice Optika24.cz. Na stránkách najdete kontakt i online formulář pro objednání. Bude vám k dispozici kontaktolog, který Vám umožní vyzkoušet čočky s jinými parametry a případně doporučí vhodnou úpravu hodnot. Je to lepší varianta, než doporučovat úpravy parametrů takhle "naslepo". Kdybychom pro Vás mohli udělat cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Barbora Zídková

Dobrý den, na brýlích mám dioptrie P= -4,5, cyl -0,75 osa 0°, L= -2,5 cyl -1,0 osa 160°. V optice mi doporučili objednat hodnoty pro čočky P= -4,25 cyl -0,75 osa 0° a L= -2,25 cyl -0,75 osa 160°. V brýlích vidím dobře, bohužel s čočkami mám problém. Už jsem jednou v optice byla kvůli změně dioptrií jelikož na levé oko vidím s čočkami hůře, trochu rozmazaně a celkově cítím v čočkách levé oko slabší. Doporučili mi tedy na levé oko dioptrie -2,5 cyl -0,75 a osa 160°. Trochu to pomohlo, ale stále to není při delším nošení uplně komfortní a na levé oko nevidím zcela ostře tak jako na pravé. Doporučili byste mi prosím jaké hodnoty si mám zkusit objednat? Předem děkuji, Bára

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Barboro, díky za Váš dotaz. Poradili bychom Vám velice rádi, ale bohužel nebudeme mít lepší odhad než v optice. My vám bohužel na dálku nemůžeme změřit oči. S úpravou hodnot pro pravé oko souhlasíme - dioptrii -4,25, cylindr -0,75 a osu 180° (stejná jako 0°) bychom volili také. U levého oka bychom ihned volili dioptrii -2,25 cylindr -0,75 a osu 160°. Jaké kontaktní čočky jste v optice dostala na vyzkoušení? Vliv na ostrost vidění může mít v některých případech i materiál čoček, průměr a zakřivení. Pokud chcete, můžete vyzkoušet tyto TopVue Premium for Astigmatism a uvidíte, zda bude vidění bezproblémové. V případě dalších dotazů se na nás neváhejte obrátit. Zatím Vám přejeme hezký den.

Angelika

Dobry den, muzu poprosit o pomoc mam diop.na brylich na pravem -1,5 , -1,25cyl a osa 165 a na levem -1,75 , -1,25cyl a osa 7 prepocitava se to jinak na cocky dekuji za odpoved

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Angeliko, díky za Váš dotaz. U Vašich parametrů by mělo stačit upravit pouze osu. Pro pravé oko tedy dioptrie -1,50 cylindr -1,25 a osa 160° a pro levé oko dioptrie -1,75 cylindr -1,25 a osa 10°. Balení po 1 kuse je skvělá volba na vyzkoušení. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

Denisa Buchtová

Dobrý den smím se zeptat jaký si mám vybrat cyl. Když mám - 1,0 a vy máte v nabídce 0,75 nebo 1,25?

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Deniso, díky za otázku. Kontaktní čočky nejsou vyráběny v tolika parametrech jako torické brýlové čočky. U kontaktních čoček se musí často dělat úpravy. Úprava cylindru se odvíjí od hodnoty naměřené dioptrie. Napište nám prosím všechny parametry, které Vám oční specialista naměřil. Zatím díky a mějte hezký den.

Lída

Zkušení nošení bylo příjemné i pohodlné. Viděl jsem ostře. Bylo to fajn a pro mě první zkušenost s čočkami.

Kateřina Krejčíková

Dobrý den, mám naměřeno na levé oko 3 dioptrie a 100 osa, bohužel nemůžu nikde vyčíst cylindr. Zkusila jsem si objednat cylindr -2,25 a nevidím vůbec. Je na to nějaká tabulka? Děkuji :-) Kačka

Zákaznický servis

Dobrý den, Kateřino, děkujeme za Váš dotaz. Hodnotu cylindru Vám musí sdělit oční specialista po měření. Tyto hodnoty není možné vyčíst nebo vypočítat z tabulek. Konzultujte tedy prosím hodnoty s Vaším očním specialistou. V případě, že pro Vás budeme moci něco udělat, napište nám. Přejeme Vám hezký den.

J. Stanton

Dobrý den, mám naměřeno na P: -5,5, cyl 1,5, AX 173 a na L: -4,75, cyl 1,50, AX 178. V optice mi doporučili torické čočky P: -5,0, cyl 0,75, AX 170 a na L: 4,25, cyl 0,75, AX 180. Když čočky nasadím, pravé oko je úplně ostré, levé ale nedokáže přesně doostřit. Navíc mám problém na blízko (a práce na PC je neúnosná), a po dvou dnech nošení mě totálně rozbolela hlava. Co s tím? Poradíte prosím? Doposud jsem nosila obyčejné čočky, -4,5 a -3,75, ale ty už jsou prostě slabé. Díky, s pozdravem Jarka

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Jarko, díky za Váš dotaz. My Vám můžeme poradit pouze dle obecných přepočtových tabulek. Podle nich byste měla mít pro pravé oko dioptrii -5,25 cylindr -1,25 a osu 180°, pro levé oko pak dioptrii -4,50 cylindr -1,25 a osu 180°. Tyto parametry bychom Vám doporučili za předpokladu, že cylindry jsou naměřeny v minusových hodnotách. Tabulky jsou ale tabulky a skutečnost se může drobně lišit. V některých případech může vhodnost parametrů ovlivnit i materiál čočky a také její průměr a zakřivení. Oči jsou jedinečné a tak jsou jedinečné i jejich požadavky. Můžeme Vám doporučit vyzkoušet tyto TopVue, nebo se obrátit osobně na specialistu, který Vám doporučil nevyhovující čočky, problém s ním konzultovat a požádat o novou aplikaci čoček jiné značky či trochu jiných parametrů. V případě, že budete mít jakékoli další otázky, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.

Filipová

U mě všechno v pořádku. Nošení je mi příjemné a vidím hezky ostře.

Inna Kadlčková

Já jsem spokojená. Objednávala jsem jich více, protože jsem si nebyla jistá přesnými hodnotami. Snadno jsem si sama doma ujistila, co je pro mě nejlepší. Jinak materiál a šetrnost k očím naprosto perfektní!

Bára

Dobrý den , chci se zeptat zda by vadilo kdybych si objednala tyto čočky se zakřivením 8,6 a průměrem 14,2 , když na čočkách od lékaře mám zakřivení 8,7 a průměr 14,5 ? Potřebovala bych je jen na dovolenou a nechce se mi kvuli tomu kupovat celé balení. Předem děkuji za odpověď :) Hezky Večer

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Báro, děkujeme za Váš dotaz. V zakřivení je rozdíl zanedbatelný, takže byste neměla pocítit nic nepříjemného. U průměru se doporučuje dodržet rozdíl do 0,20. To ale neznamená, že nemůžete čočky vyzkoušet. Můžou Vám vyhovovat i přes menší průměr. Kdyby ale náhodou vyhovující nebyly, můžete využít službu Garance vrácení peněz, která je u čoček TopVue zavedena. Soustřeďte se také na vlastnosti materiálů čoček - především na obsah vody a propustnost kyslíku. Pokud budete mít další otázky, napište nám. Přejeme hezký den.
Míla Brož

Dobrý den, mám naměřeno PO: -1,0 dioptrie, -0,5 cylindr a 90 osu LO: -1,5 dioptrie. Poradíte mi prosím jaké čočky objednat? Děkuji

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Mílo, díky za Vaši otázku. Budou Vám zatím pro obě oči stačit sférické čočky pouze s dioptrií. Pro pravé oko dioptrie -1,25 a pro levé oko dioptrie -1,50. Doporučujeme Vám vyzkoušet kontaktní čočky TopVue Premium, u kterých můžete případně využít službu Garance vrácení peněz. V případě, že byste se chtěl zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím Vám přejeme hezký den.
Lenka Řeháčková

Dobrý den, děkuji za možnost vyzkoušení. Balení po jednom kuse je super. Mělo by to udělat více značek. I když teď už nic zkoušet nepotřebuji :)

Kocarová

Pro mě byly čočky skvělá volba. Oči mi ještě nikdy nepodráždily a vidím naprosto ostře. Já chválím a doporučuji.

Jana

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám naměřeno -3,25 SPH, -3,0 cylindr a osa 15, druhé oko -3,25 sPH, -3,0 cylindr a osa 175. Ráda bych si objednala čočky, ale nejsem si jistá jaké, jelikož u svých posledních čoček mám napsáno: cylindr 2,25, osa 020 a D -3,5, prosím co přesně znamená D? Mohu si zakoupit klasicky čočky s dioptrie -3,25, cylindr -2,25 a osa 020? Děkuji předem za odpověď. Jana

Zákaznický servis
Dobrý den, Jano, díky za Váš dotaz. Pro kontaktní čočky musí být někdy parametry upraveny. Dle všeobecných tabulek by pro Vás měly být vhodné kontaktní čočky s dioptrií -3,00 cylindrem -2,25 osou 20° pro jedno oko a pro druhé -3,00 cylindr -2,25 a osa 180° pro oko druhé. Samozřejmě bude ideální, když se budete držet doporučení svého lékaře. Pokud se chystáte vyzkoušet tyto kontaktní čočky, můžete vhodnost parametrů vyzkoušet na tomto jednokusovém balení, nebo objednat balení 3 ks (případně 6 kusů), u kterého je možné využít službu Garance vrácení peněz. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, napište nám. Zatím přejeme hezký den.
Alina Zingerová

Dobrý den, mám předepsané hodnoty PO: sph -2,25; cyl -0,25; osa 140 a LO: sph -0,5; cyl -0,75 a osa 20. Poradíte mi, jaké si mám objednat čočky - zda pro jedno oko sférické a pro druhé torické, případně, zda sférické musím nějak přepočítat (když tam mám - sice malý, ale přece - cylindr)? Děkuji za odpověď. AZ

Zákaznický servis - Markéta

Dobrý den, Alino, díky za otázku. Budou to sférické čočky s dioptrií -2,25 pro pravé oko a torické čočky s dioptrií -0,50 cylindrem -0,75 a osou 20° pro levé oko. Určitě vhodnost parametrů nejprve vyzkoušejte na tomto jednočočkové balení. Pro pravé oko jsou TopVue Premium rovněž dostupné v jednočočkovém balení. Pokud pro Vás budeme moci udělat cokoli dalšího, napište nám. Přejeme hezký den.

Dušan

Nošení úplně v pohodě. Vůbec jsem nečekal, že přechod na čočky budete takhle snadný. Mám z toho radost.

Veronika

Dobrý den, lékařka mi naměřila tyto hodnoty zraku OP -0,75, cyl -1,25 osa 25, OL -2,5 cyl -1,0 osa 147. Poprosila jsem jí o přepočet na kontaktní čočky, kde prý vše je stejné, jen u OL je to prý -2,5 cyl -0,75, je to tak správně? proč oko pravé zustává v přepočtu od ní stejné? A jak mám zvolit osu 25, když osy jsou jen 20 a pak 30? A v čem se liší čočky Top vue air a premium? Děkuji za radu

Zákaznický servis - Markéta
Dobrý den, Veroniko, děkujeme za Váš dotaz. Je to přesně tak, jak Vám sdělila Vaše lékařka. Nejde ani tak o přepočet, jako spíš o přiblížení se k dostupným parametrům kontaktních čoček. Kontaktní čočky jsou standardně vyráběny s cylindrem -0,75, -1,25, -1,75... Parametry pro pravé oko není potřeba upravovat, protože jsou u kontaktních čoček dostupné. Pokud jde o osu, existují i kontaktní čočky, které nabízí hodnoty osy odstupňované po 5°, ale jsou poměrně dost finančně nákladné. Doporučili bychom Vám osu zaokrouhlit a vyzkoušet astigmatické čočky z řady TopVue, u kterých je možné případně využít službu Garance vrácení peněz. Pro pravé oko tedy zvolte dioptrii -0,75 cylindr -1,25 a osu 20°, pro oko levé dioptrii -2,50 cylindr -0,75 a osu 150°. TopVue Air for Astigmatism mají danou měsíční periodu výměny. TopVue Premium for Astigmatism jsou čočky s periodou výměny dva týdny a čočky se od sebe lehce liší propustností kyslíku a právě periodou výměny. Pokud se budete chtít zeptat na cokoli dalšího, určitě nám napište. Přejeme hezký den.
Vojta

Vidění napravují perfektně a nesvědí mě oči, takže můžu určitě ohodnotit na 5 z 5 :)